مراسم عمامه‌گذاری طلاب در قم سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر برنامه‌ریزی اداره تلبس معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه، از برگزاری سی اُمین اردوی فرهنگی زیارتی طلاب تازه ملبس شده کشور خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام متقی‌نژاد با اشاره به اینکه دفتر امور تربیت اخلاقی معاونت طرح‌‌هایی را در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ دینی برنامه ریزی کرده و در دست اجرا دارد، افزود: یکی از برنامه‌هایی که با پیگیری واحدهای مختلف معاونت تهذیب و مرکز فن‌آوری اطلاعات حوزه به ثمر نشسته است سامانه جامع تلبس است که طلاب سراسر کشور که مایل به ثبت نام برای تلبس هستند، به راحتی می‌توانند از هر گوشه کشور نسبت به این امر اقدام کنند.

مدیر برنامه ریزی اداره تلبس معاونت تهذیب حوزه های علمیه، با اشاره به روند ملبس شدن طلاب گفت: معاونت تهذیب در راستای حمایت و تشویق طلاب برای امر مقدس تلبس و برای تکریم خانوادهای آنان، هدیه ای را در قالب سفر به مشهد مقدس برای طلابی که موفق به اخذ مجوز تلبس می‌شوند، در نظر گرفته است.

حجت‌الاسلام متقی‌نژاد تصریح کرد: این اردو سه روز بوده و در آن برنامه های مختلفی برای طلاب در راستای ارتقای سطح معنویت، آسیب شناسی مسایل روز و آشنایی با مهارت های زندگی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۹ دوره از این اردوی فرهنگی، زیارتی با عنوان «ضیافت مهر» برگزار شده و در هر دوره بالغ بر ۱۰۰ خانواده حضور یافته‌اند.

حجت‌الاسلام متقی‌نژاد، یادآور شد: سی امین دوره این اردوی زیارتی از ۱۷ دی ماه سال جاری کار خود را در مشهد مقدس آغاز می‌کند.

وی با بیان اینکه در این دوره طلاب و  خانواده های آنان از حضور اساتید توانمند و برجسته حوزوی کشور بهره مند خواهند شد، اظهار داشت: در این دوره ها خانواده های حوزوی نیز با برخی از مسایل تربیتی اسلامی آشنا می‌شوند.