m348.jpg سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه با حضور در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در جریان فعالیت‌های این مرکز در عرصه فناوری اطلاعات قرار گرفتند و از دیتاسنتر «امین» بازدید کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، در این نشست آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با اظهار خرسندی از پیشرفت‌های علمی و فناوری حوزه‌های علمیه خواهران اظهار کرد: پس از ماه صفر به حدود ۲۰ شهر سفر داشته‌ام. مسئولان تمام این شهرها از فعالیت حوزه‌های علمیه خواهران اظهار رضایت داشته‌اند.

آیت‌الله سیدمحمد غروی عضو دیگر شورای عالی حوزه‌های علمیه نیز با تقدیر از فعالیت‌های حجت‌الاسلام محمودرضا جمشیدی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران و اظهار رضایت از رشد و نمو این حوزه‌ها، وضعیت فعلی حوزه‌های علمیه خواهران را ثمره اخلاص و زحمات آیت‌الله شرعی بنیانگذار حوزه‌های علمیه خواهران دانست و برای وی از درگاه خداوند سلامتی مسالت کرد.

همچنین آیت‌الله مرتضی مقتدایی رئیس شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه خواهران و رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه کلیاتی از موفقیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران در عرصه پژوهش، آموزش و فناوری اطلاعات بیان کرد.

حجت‌الاسلام محمودرضا جمشیدی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران نیز با اشاره به پیشرفت حوزه‌های علمیه خواهران در عرصه فضای مجازی به تشریح برنامه‌های این نهاد در عرصه فضای مجازی پرداخت.

اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه از مرکز داده امین نیز بازدید کردند. در این بازدید دکتر علی طائی‌زاده، رئیس مرکز داده امین ظرفیت میزبانی بیش از ۲ هزار سرور که قابل توسعه تا دو برابر است، قابلیت میزبانی بیش از ۱۰۰ هزار سایت، پایگاه اطلاع رسانی و کتابخانه مجازی و ظرفیت ذخیره سازی ۱۲۰ ترابایت اطلاعات با قابلیت توسعه را از ظرفیت‌های این مرکز داده، برشمرد.

وی ادامه داد: اجرای استانداردهای حفاظت الکترومغناطیس در برابر حملات و خرابکاری‌های الکترومغناطیسی و استانداردهای حفاظت فیزیکی، در این مرکز داده کنترل و نظارت دسترسی رعایت شده و از فیلترینگ و دیوار آتش دولایه و سیستم‌های ذخیره سازی چند سطحی و چندلایه استفاده شده است.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران یکی از اهداف ایجاد و راه‌اندازی مرکز داده امین را پشتیبانی از جامعه بانوان در سطح ملی و بین‌المللی به منظور ارتقای فرهنگ دینی بانوان به عنوان رسالت ذاتی حوزه‌های علمیه و مراکز اسلامی‌ برشمرد.

در این بازدید حضرات آیات مقتدایی، خاتمی، وافی، نکونام و غروی حضور داشتند.