عبدالمجید مصلح سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – بوشهر – رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: جایگاه استان بوشهر در نظام آموزش عالی کشور مطلوب نیست.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، عبدالمجید مصلح بعد از ظهر شنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: توسعه آموزش عالی دولتی در استان بوشهر نیازمند همراهی و حمایت ویژ‌ه‌ای است تا استان به وضعیت مطلوب خود برسد.

وی با بیان اینکه جایگاه استان بوشهر در نظام آموزش عالی کشور مطلوب نیست، اضافه کرد: از نظر شاخص تعداد دانشجویان دولتی نسبت به کل دانشجویان استان در رتبه ۳۰ کشور قرار داریم.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر ادامه داد: در سطح کشور تعداد دانشجویان دانشگاه‌های دولتی ۱۴ درصد است ولی این سهم در استان بوشهر حدود هفت درصد است.

وی افزود: این دانشگاه نام «خلیج فارس» را یدک می‌کشد و باید ظرفیت‌هایی در جایگاه این نام داشته باشیم تا بتوانیم با دانشگاه‌هایی که با نام‌های مجهول فعالیت می‌کنند رقابت کنیم.

مصلح افزود: دانشگاه خلیج فارس نیاز دارد که از اعتبارات استانی بهره‌مند شود ولی قانون مصوب مجلس شورای اسلامی این امکان را نمی‌دهد و امیدواریم اصلاح شود.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: امیدواریم در بودجه سال آینده شاهد توجه بیشتری برای توسعه آموزش عالی در استان باشیم.