سیدحسن امامی رضوی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قائم مقام شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: آزمون سنجش صلاحیت بالینی برای فارغ التحصیلان سال ۹۴ – ۹۵ اجرا می شود.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

آزمون دستیاری ۹۵

به گزارش پی اچ دی آزمون ، دکتر سیدحسن امامی رضوی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: این آزمون برای افرادی که در سال ۹۴ یا تا شهریورماه سال ۹۵ فارغ التحصیل می شوند، اجرا می شود.

امامی رضوی یادآور شد: این آزمون برای فارغ التحصیلان سال ۹۴ – ۹۵ تنها جنبه مثبت دارد و برای داوطلبان آزمون دستیاری دوره چهل و سوم اجرا می شود. در واقع اجرای این این تغییر با یک شیب ملایم اجرایی می شود.

وی تاکید کرد: فارغ التحصیلان سال های قبل نیازی به ارائه گواهی این آزمون سنجش صلاحیت بالینی ندارند.

آزمون سنجش صلاحیت بالینی

قائم مقام شورای آموزش پزشکی و تخصصی درباره اجرای آزمون سنجش صلاحیت بالینی گفت: این آزمون برای داوطلبان آزمون دستیاری در دانشگاه های علوم پزشکی به صورت قطبی با همکاری دبیرخانه شورای آموزش پزشکی عمومی برگزار می شود.

وی در خصوص اعتراضات به تغییرات در نحوه پذیرش دستیاری گفت: چهار تا پنج سال است که تغییرات در حوزه پذیرش دستیار در حال انجام است و این تغییرات به صورت تدریجی اجرایی می شود. در حال حاضر هم اعمال آن با تاثیر کمی در واقع تنها با تاثیر مثبت اجرا می شود.

امامی رضوی یادآور شد: با توجه به اینکه گفته شده بود که هر تغییری باید سه سال قبل از آزمون اعلام شود نیز ذکر این نکته ضروری است که آزمون سنجش صلاحیت بالینی مصوبه سه سال پیش شورای آموزش پزشکی عمومی و تغییرات در حوزه دستیاری است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر کلیات اجرایی چهل و سومین دوره آزمون دستیاری بالینی پزشکی اعلام شده است اما دستور العمل اجرایی آزمون تا پایان دی ماه به اطلاع داوطلبان می رسد.