سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دانشگاه آزاد مبلغ ۳ میلیارد تومان برای بن‌های دانشجویی خرید کتاب دانشجویان اختصاص داد، همچنین مقرر شده است بودجه‌ای برای تجهیز کتابخانه‌های خوابگاه‌ها از محل بودجه فرهنگی تخصیص و به خرید کتاب‌های فرهنگی و اجتماعی تعلق گیرد.

 

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد، یکصد و چهل و چهارمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر میرزاده و با حضور اعضا برگزار شد.
حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در ابتدای این جلسه با تبریک میلاد پیامبر ختمی مرتبت حضرت محمد (ص) و میلاد امام جعفر صادق(ع) گفت: پیامبر عزیز اسلام مهمترین موضوع عالم بشریت است و امیدوارم هرچه سریعتر زمینه واقعی وحدت امت اسلامی فراهم شود.
میرزاده همچنین ضمن بزرگداشت روز بصیرت و دفاع از ولایت، میلاد حضرت مسیح (ع) را به تمام خانواده دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی مسیحی دانشگاه تبریک گفت.
وی در ادامه با اشاره به مشکلات واحد امارات، از هیأت رئیسه خواست که برای مشکلاتی که واحدهای برون مرزی دانشگاه بالاخص واحد امارات دارند، با هم اندیشی راه حل‌هایی ارائه دهند.
همچنین در این جلسه عباسپور گزارشی در رابطه با وضعیت واحد علوم و تحقیقات ارائه داد و مقرر شد موضوع استفاده از ظرفیت هیأت علمی این واحد در واحدهای دیگر و مسائل مرتبط با توسعه کیفی در کمیسیون تخصصی شماره یک هیأت رئیسه مطرح شود. همچنین مقرر شد ساختمان آموزشی در دست احداث این واحد حداکثر ظرف مدت یک ماه به بهره برداری برسد.
کشاورزی رئیس واحد الکترونیک دانشگاه نیز گزارشی از فعالیت‌های این واحد ارائه داد و مقرر شد با این واحد برای اجرای مصوبات و برنامه‌های ارائه شده، همکاری لازم و جدی صورت گیرد و پیشنهادات و درخواست‌های واحد با اولویت بررسی شود.
همچنین برای پذیرش دانشجو در رشته مطالعات خانواده نظیر بهداشت کودک، آئین همسرداری در مقاطع مختلف برای خانواده‌ها با هماهنگی معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی برنامه ریزی شود.
در این جلسه گزارش کمیسیون شماره ۳ هیأت رئیسه توسط دکتر احسانی ارائه و مقرر شد موضوعات مرتبط با کارکنان واحد الکترونیک دانشگاه آزاد، در شورای اداری مالی سازمان مطرح و تصمیمات لازم اخذ شود.
همچنین نامه معاونت پزشکی دانشگاه در رابطه با آزمون صلاحیت بالینی پایان دوره پزشکی عمومی از داوطلبان در آزمون ورودی دستیاری سال ۱۳۹۵ مطرح و تصمیمات لازم اخذ شد.
در این جلسه مصوب شد در رابطه با نظارت و ارزیابی واحدهای دانشگاه و نیز بازنگری سرفصل‌های دروس مختلف، برنامه ریزی‌های لازم انجام شود.
همچنین مقرر شد در خصوص رشته محل‌های مورد نیاز واحد امارات بررسی لازم صورت گیرد و خدمات پزشکی از جمله دندان پزشکی در این واحد توسعه یابد و اعطای وام به کارکنان و اعضای هیات علمی این واحد نیز در دستور بررسی قرار گیرد.
* برپایی غرفه حفظ و توسعه زبان و ادبیات فارسی در سالن دانشگاه آزاد در نمایشگاه کتاب
همچنین گزارش کمیسیون شماره ۲ هیات رئیسه از سوی طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در رابطه با برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال ۱۳۹۵ و جمع بندی پیشنهادهای ارائه شده در خصوص طرح ایجاد مراکز دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مطرح و مقرر شد فضای سالن دانشگاه در نمایشگاه کتاب از ۷۰۰ متر در سال گذشته به ۲۰۰۰ متر افزایش یابد و به صورت استانی تقسیم بندی شود.
در این جلسه بنا به پیشنهاد معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه مقرر شد مبلغ ۳ میلیارد تومان برای بن‌های دانشجویی خرید کتاب در نظر گرفته شود. همچنین بودجه‌ای برای تجهیز کتابخانه‌های خوابگاه‌ها از محل بودجه فرهنگی تخصیص و به خرید کتاب‌های متناسب فرهنگی و اجتماعی تعلق گیرد.
در این جلسه همچنین تصویب شد در سالن دانشگاه آزاد در نمایشگاه بین المللی کتاب، غرفه حفظ و توسعه زبان و ادبیات فارسی توسط معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه برپا شود.