1417944825579_AMIR HASANZADEH-4.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  جمعی از دانشجویان پذیرفته شده در آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران قدسیه ساری، نسبت به عمل نکردن این آموزشکده به قولی مبنی بر ارائه خوابگاه اعتراض کرده و خواستار رفع این مشکل شدند.

یکی از این دانشجویان در مورد عدم ارائه خوابگاه به دانشجویان به ایسنا گفت: در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۹۴،در دفترچه انتخاب رشته ذکر شده بود که دانشگاه قدسیه ساری به دانشجویان جدیدالورود خود خوابگاه ارائه می‌کند و خانواده من و جمع دیگری از دانشجویان با اطمینان از این امر اجازه دادند این دانشگاه را انتخاب کنیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه به تعهد خود مبنی بر ارائه خوابگاه به دانشجویان ورودی بهمن عمل نکرده، اظهار کرد:زمانی که برای ثبت نام به دانشگاه مراجعه کردیم از طرف دانشگاه اعلام شده که ظرفیت خوابگاه ها تکمیل شده و دیگر خوابگاه در اختیار دانشجویان ورودی بهمن قرار نمی‌گیرد، همچنین لیستی از خوابگاه های خودگردان را در اختیار ما قرار دادند که هزینه آن ها دو تا سه برابر هزینه خوابگاه های دانشگاه بوده و پرداخت این هزینه از توان ما خارج است.

این دانشجو ادامه داد:از طرف دیگر دانشگاه هیچ قولی نمی دهد که این مشکل در ترم آینده برطرف شود و در صورتی که ما انصراف دهیم، دو سال از شرکت در آزمون سراسری محروم می شویم.

پاسخ آموزشکده به اعتراض دانشجویان

معاون دانشجویی آموزشکده فنی و حرفه ای قدسیه ساری درمورد اعتراضات دانشجویان به ایسنا توضیح داد: حق با دانشجویان است و در دفترچه انتخاب رشته ذکر شده بود که به آن‌ها خوابگاه تعلق می‌گیرد، اما متاسفانه در ورودی مهرماه بیش از ظرفیت اعلام شده از سوی دانشگاه، دانشجو پذیرش شد، در واقع دانشگاه برای مهرماه ۴ رشته جدید اضافه کرده و در هر گروه ۳۷ نفر غیر بومی پذیرفته شد و دانشگاه مجبور شد این دانشجویان را در خوابگاه اسکان دهد،از طرف دیگر از آنجائی که در مهرماه هیچ دانشجویی فارغ التحصیل نمی شود ظرفیت خوابگاه ها برای دانشجویان ورودی بهمن خالی نمی شود.

وی ادامه داد: البته دانشگاه نامه نگاری های لازم را انجام داده که برای سال آینده این اتفاق مجددا رخ ندهد؛ اما نمی توانم قول دهم که می توانیم سال آینده در اختیار این دانشجویان خوابگاه قرار دهیم.