شورای تحول سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس کارگروه جامعه‌شناسی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی گفت: در جلسه دو هفته آینده شورای تحول علوم انسانی، تجمیع و بازنگری رشته جامعه‌شناسی در مقطع کارشناسی بررسی می‌شود.

غلامرضا جمشیدی‌ها در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت بازنگری رشته جامعه شناسی در مقطع کارشناسی گفت: از سال قبل تا کنون جلساتی را درباره چگونگی بازنگری رشته جامعه شناسی در مقطع کارشناسی برگزار کرده ایم، با توجه به این مساله که هنوز مشحص نیست کدام سرفصل ها تجمیع و کدام سرفصل و رشته ها حذف خواهد شد برای بازنگری با مشکلاتی روبرو بودیم.

وی ادامه داد: بنابراین مقرر شد این مساله دو هفته آینده در جلسه شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی مطرح و درباره آن تصمیم گیری شود.

رئیس کارگروه جامعه‌شناسی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی ادامه داد: ما باید بدانیم که کدام رشته ها و سرفصل ها تجمیع شده و کدام سرفصل ها باقی می مانند تا بازنگری را شروع کنیم، برخی از سرفصل‌ها مشابه هستند، برخی از رشته ها نیز باید به همان شکل باقی بمانند برای همین منتظر هستیم تا درجلسه دو هفته آینده شورای تحول این مسایل روشن شود. بعد از اینکه این مساله روشن شد بازنگری رشته مذکور در مقطع کارشناسی آغاز می شود.

پیش از این جمشیدی‌ها در مورد دوره کارشناسی اعلام کرده بود، مسئولان وزارت علوم همچنان به تجمیع و بازنگری این رشته معتقدند. در ایده جدیدی که مطرح شده قرار است از هر دانشگاه خواسته شود که رشته‌های خود را بازنگری و برنامه بازنگری شده را ارائه کند. در این زمینه کارگروه جامعه‌شناسی هیچ ارتباط سازمانی با واحدهای آموزشی ندارد و در کنار وزارتخانه قرار داشته و کمک‌دست آن محسوب می شود. در واقع نقش کارگروه نقش مشورتی و ارزیابی است.