رضا خدری سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – بوشهر – مدیر حوزه علمیه استان بوشهر گفت: فتنه‌ها به پایان نمی‌رسد و باید مراقب باشیم که در آینده شاهد فتنه‌های پیچیده‌تری خواهیم بود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام رضا خدری ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فتنه در ابتدا برای مردم ناشناخته است و مردم پس از گذشت زمان متوجه می‌شوند که اتفاقاتی که روی داده است، فتنه بوده و به حقایق پی می‌برند.

وی ادامه داد: امیرالمونین علی(ع) در این زمینه می‌فرمایند که «فتنه‌ها هنگامی که روی می دهند حق و باطل را باهم مخلوط می کنند ولی هنگامی که می‌روند ماهیت خود را نشان می‌دهند و مردم هوشیار می‌شوند».

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر با اشاره به اتفاقات سال ۸۸ در کشور، بیان کرد: دشمن در این سال با طراحی یک فتنه پس از انتخابات مسائلی را کشور به وجود آورد که هدف اصلی و نهایی آن براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

وی با اشاره به اینکه استفاده از چهره‌ها و شعارهای موجه یکی از روش‌ها در ایجاد فتنه است، خاطرنشان کرد: در سال ۸۸ نیز شبکه‌های بیگانه با استفاده از افراد مورد اعتماد و با شعارهایی چون الله اکبر باعث اشتباه فتنه گران و فریب خوردگان شدند.

خدری با اشاره به استفاده دشمن از روش‌هایی همچون کشته‌سازی و شهیدسازی برای تحریک احساسات مردم در فتنه ۸۸، افزود: پرهیز از شخصیت‌محوری و عمل بر اساس یقین و تقوا از راه‌های عبور از فتنه است که باید با استفاده از آن حقیقت را شناسایی کرد.

وی با تاکید بر اینکه خواص جامعه در هنگام بروز فتنه باید در جامعه روشنگری کنند، ادامه داد: اگر خواص بصیرت و موقعیت شناسی کافی نداشته باشند، هم خود و هم دیگران هلاک می شوند.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به بهترین وجه در مورد فتنه و عوامل و آسیب‌های آن روشنگری کردند، افزود: فتنه‌ها به پایان نمی‌رسد و باید مراقب باشیم که در آینده شاهد فتنه‌های پیچیده‌تری خواهیم بود.