حجت الاسلام حصاری معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران از تدوین پیوست پژوهشی و ساعت پژوهش در حوزه خواهران برای اولین بار خبر داد.

حجت‌الاسلام علی اکبر حصاری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: هر طلبه باید سطح کلی پژوهش را فرا گرفته و در آن توانمند شود.

به گفته وی، طلاب در هر رسالتی که باشند نیاز است از این سطح از پژوهش بهره برداری کنند.

معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران از تدوین پیوست پژوهشی برای متون درسی طلاب خواهر خبر داد و تصریح کرد که این اقدام برای اولین بار در مراکز آموزشی کشور انجام شده است.

حجت‌الاسلام حصاری ادامه داد: در کنار این اقدام، ساعت پژوهشی نیز تعریف شده تا پژوهش در نظام آموزشی حوزه و ارزشیابی تحصیلی طلبه سهم داشته باشد.

معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران با اشاره به ارائه ۱۲رشته تحصیلی در سطح ۳ حوزه علمیه خواهران تصریح کرد: تاکنون ۶۰ رشته در مقطع سطح ۳ تعریف شده اما به دلیل محدودیت منابع، تمامی رشته‌ها ارائه نمی‌شود.

وی در مورد اسلامی شدن علوم انسانی تاکید کرد: اسلامی شدن علوم انسانی، سطوح عالی حوزه علمیه را می‌طلبد و تعدادی دانش آموختگان در این باره فعالیت دارند.