آیت الله مکارم شیرازی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – یکی از مراجع تقلید خواستار گسترش جلسات تفسیری در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی شامگاه سه شنبه در اختتامیه نخستین همایش دانش‌آموختگان مرکز آموزش تخصصی تفسیر و علوم قرآن خواستار توجه بیش از پیش به توسعه امور قرآنی در حوزه‌های علمیه شد.

این مرجع تقلید در عین حال که معتقد است توجه به قرآن کریم در حوزه‌های علمیه بیشتر از گذشته است، تاکید کرد که قرآن کریم هنوز جایگاه اصلی خود را در حوزه‌های علمیه پیدا نکرده و حوزه علمیه باید قرآن را در متن کار قرار دهد.

استاد درس خارج حوزه بر لزوم اصلاح برخی نگاه‌ها نسبت به توسعه امور قرآن در حوزه تاکید کرد و با اشاره به مشکلاتی که در گذشته برای تفسیر آیات پیش روز مفسران بود، تصریح کرد: در گذشته به بزرگانی که سراغ تفسیر قرآن می‌رفتند، مارک بی‌سوادی می‌زدند، در حالی که هر چه می‌خواهیم در قرآن کریم وجود دارد.

آیت‌الله مکارم شیرازی معتقد است که نگاه به قرآن کریم در حوزه‌های علمیه و دیگر ساحت‌های جامعه نباید صرف پرداختن به قرائت، حفظ، صوت و تجوید باشد، بلکه باید به مرحله عمل به آموزه‌های قرآن برسد.

وی گفت: مفسران قرآن باید با زبان‌های روز دنیا آشنایی داشته باشند، چراکه این مسئله ریشه در روایات ائمه معصومان(ع) دارد.

این مرجع تقلید خواستار گسترش جلسات تفسیر قرآن در حوزه، دانشگاه و مکان‌های عمومی شد و افزود: هر قدر که انسان با مفاهیم و علوم قرآن کریم آشنایی و انس داشته باشد به مراتب بالای درجات دست پیدا می‌کند.