دانشگاه تبریزسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – تبریز – رئیس بنیاد پژوهشی شهریار از برگزاری مراسم بزرگداشت استادان فقید دانشگاه تبریز خبر داد.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، مهری باقری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: بنیاد پژوهشی شهریار در پی برگزاری موفقیت آمیز سلسله مراسم تجلیل از مفاخر و شخصیت های علمی و فرهنگی آذربایجان، مراسم بزرگداشتِ احمد ترجانی زاده (۱۳۵۹ – ۱۲۸۰) و عبدالرسول خیام پور (۱۳۵۸-۱۲۷۷ ) از اساتید فقید دانشگاه تبریز را برگزار می کند.

وی در ادامه خاطر نشان شد: این مراسم بزرگداشت دهم دی سال جاری در محل سالن کنفرانس بنیاد پژوهشی شهریار واقع در چهارراه باغشمال تبریز و با حضور علاقه مندان به فرهنگ وادب ایران وآذربایجان برگزار خواهد شد و اساتیدی چون دکتر منیره پویای ایرانی، دکتر اسدالله واحد، دکتر مهری باقری، دکتر سعیدالله قره بگلو، دکتر باقر صدری نیا و برخی از وابستگان و اعضای خانواده این اساتید فقید از سخنرانان این مراسم خواهند بود.

رئیس بنیاد پژوهشی شهریار در پایان گفت: این بنیاد وابسته به فرهنگستان زبان و ادب فارسی بوده و هدف از تشکیل آن، فراهم کردن تمهیدات لازم برای تحقیق و پژوهش درباره شاعران، ادیبان و نویسندگان بزرگ ایران به ویژه آذربایجان و انتشار آثار فاخر آنان در حوزه های مختلف و همچنین پژوهش در زبان فارسی و ترکی است.