دانشگاه تبریزسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – تبریز – رئیس بنیاد پژوهشی شهریار از برگزاری مراسم بزرگداشت استادان فقید دانشگاه تبریز خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، مهری باقری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: بنیاد پژوهشی شهریار در پی برگزاری موفقیت آمیز سلسله مراسم تجلیل از مفاخر و شخصیت های علمی و فرهنگی آذربایجان، مراسم بزرگداشتِ احمد ترجانی زاده (۱۳۵۹ – ۱۲۸۰) و عبدالرسول خیام پور (۱۳۵۸-۱۲۷۷ ) از اساتید فقید دانشگاه تبریز را برگزار می کند.

زمان تکمیل ظرفیت ارشد آزاد ۹۵ را بدانید

کنکور ارشد آزاد و سراسری ۹۶ ادغام شد زمان ثبت نام و برگزاری آزمون

وی در ادامه خاطر نشان شد: این مراسم بزرگداشت دهم دی سال جاری در محل سالن کنفرانس بنیاد پژوهشی شهریار واقع در چهارراه باغشمال تبریز و با حضور علاقه مندان به فرهنگ وادب ایران وآذربایجان برگزار خواهد شد و اساتیدی چون دکتر منیره پویای ایرانی، دکتر اسدالله واحد، دکتر مهری باقری، دکتر سعیدالله قره بگلو، دکتر باقر صدری نیا و برخی از وابستگان و اعضای خانواده این اساتید فقید از سخنرانان این مراسم خواهند بود.

رئیس بنیاد پژوهشی شهریار در پایان گفت: این بنیاد وابسته به فرهنگستان زبان و ادب فارسی بوده و هدف از تشکیل آن، فراهم کردن تمهیدات لازم برای تحقیق و پژوهش درباره شاعران، ادیبان و نویسندگان بزرگ ایران به ویژه آذربایجان و انتشار آثار فاخر آنان در حوزه های مختلف و همچنین پژوهش در زبان فارسی و ترکی است.