1446964606398_2015-11-07_thumb1111.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  ‌معاون اداری و مالی دانشگاه تهران به بدهی‌های دانشگاه‌ها به شهرداری‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: دانشگاه تهران بدهی قابل‌توجهی به شهرداری‌ دارد که عمدتا مربوط به عوارض شهرداری می‌شود. معتقدیم طبق قانون دانشگاه تهران نباید عوارض دهد، اما شهرداری‌ها مکرر به دنبال دریافت عوارض از دانشگاه هستند و این موضوع یکی از مشکلات تمام دانشگاه‌هاست که تاکنون رفع نشده است.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

سید حسین گلدان ساز در گفت و گو با خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، در خصوص هزینه کار دانشجویی که به دانشجویان پرداخت می‌شود، اظهار کرد: هر ساله بر روی میزان هزینه کار دانشجویی در دانشگاه تهران تجدید نظر می‌شود و نسبت به سال قبل به صورت قابل‌توجهی افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه میزان پرداخت حقوق کاردانشجویی برای دانشگاه‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد، افزود: سقف کار کردن دانشجویان در دانشگاه تهران ۶۰ ساعت است و تلاش بر این است که میزان افزایش حقوق کار دانشجویی در هر سال متناسب با نرخ تورم باشد.

گلدان ساز به ساختمان‌های قدیمی دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات جدی دانشگاه‌های بزرگ، قدیمی بودن ساختمان‌ها و مسایل مربوط به بازسازی آنها است و شاید در این خصوص دانشگاه تهران در راس قرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه مشکلات مربوط به تجهیزات تأسیساتی و برقی به صورت جدی در دانشگاه تهران وجود دارد، اظهار کرد: این بازسازی‌ها به اعتبار قابل‌توجهی نیاز دارد که در این خصوص از مجلس و دولت نیز تقاضای کمک کرده‌ایم. برای این موضوع بهتر است به صورت سالیانه بودجه‌ای تخصیص داده شود، اما متأسفانه هنوز نتیجه‌ای نگرفته‌ایم.

معاون اداری و مالی دانشگاه تهران در پایان گفت: برخی از ساختمان‌های دانشگاه تهران حدود ۹۰ سال عمر دارند و در زمان ساخت به هیچ‌وجه برای مقاوم‌سازی در برابر زلزله طراحی نشده بود. بنابراین مقاوم‌سازی این ساختمان‌ها را آغاز کرده ایم و در حال حاضر عملیات مقاوم‌سازی ساختمان دانشکده حقوق در دانشگاه تهران در حال انجام است که به هزینه هنگفتی نیاز دارد.