محمدعلی داوریار سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – سرپرست دانشگاه پیام نور خراسان رضوی معتقد است که حضور استادان دانشگاه‌ها در حوزه‌های علمیه باعث افزایش وحدت حوزه و دانشگاه می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، محمدعلی داوریار اظهار داشت: کارهای خیلی بزرگی در زمینه پژوهش و تحقیق در حوزه علمیه صورت گرفته است و حضور موسسات مختلف، مجلات و کتاب‌ها و نشریات پژوهشی در نمایشگاه آثار پژوهشی حوزه بسیار تاثیرگذار است.

وی گفت: می‌توان نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی حوزه علمیه را به دانشگاه ها برد تا دانشجویان با این پژوهش ها و دستاوردهای حوزه علمیه آشنا بشوند.

وی با اشاره به سپری شدن هفته وحدت حوزه و دانشگاه افزود: اطلاعات دانشجویان از فضای حوزه اندک است و برگزاری نمایشگاهی که دستاورهای علمی حوزه را به نمایش بگذارد می تواند کمک موثری به شناخت دانشجویان از حوزه و ارتباط بیشتر آن ها با علما و پژوهشگران حوزه شود.

سرپرست دانشگاه پیام نور خراسان رضوی با بیان اینکه پژوهش‌ها و دستاوردهای حوزه باید بیشتر در سطح جامعه مطرح بشود، اظهار کرد: اگر این نمایشگاه به سمت سطح جامعه کشیده بشود مردم متوجه خواهند شد که حوزویان ما در مسائل علمی، فرهنگی و مسائل روز تاثیرگذار هستند.

وی در پاسخ به این سئوال که در زمینه وحدت حوزه و دانشگاه تاکنون چه اقداماتی انجام داده است؟ گفت: با توجه به اینکه خواستگاه من در حوزه بوده است و من هم تحصیلات حوزوی و هم دانشگاهی دارم تلاش زیادی در این زمینه انجام داده ام.

داوریار ابراز کرد: یکی از کارهایی که در پیام نور مشهد انجام داده‌ایم این است که از حوزویان و طلاب تاثیرگذار و افرادی که تحصیلات تکمیلی داشته‌اند در مقطع دکترا دعوت کردیم که با استقبال روحانیت و دانشجویان این مقاطع قرار گرفت.

وی با بیان اینکه حضور حوزیان در دانشگاه با استقبال فزاینده‌ای روبه رو است، یادآور شد: خوب است که این مسئله برعکس شود تا دانشگاهیان به حوزه بروند و از نزدیک با فضای حوزه آشنا شوند.

سرپرست دانشگاه پیام نور خراسان رضوی تصریح کرد: اینکه حجره چگونه است و یک طلبه چطور درس می خواند و از چه امکاناتی و در چه سطح هستند می تواند شناخت مدرس دانشگاهی را از حوزه افزایش دهد.

وی اضافه کرد: دیدن اینکه طلاب با چه امکانات کمی در حال تحصیل هستند و چقدر تاثیرگذار در جامعه هستند می تواند نگاه مدرسان دانشگاه را به حوزه عوض کند.