سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – نخستین گردهمایی بنیاد دانشگاه تهران، عصر روز شنبه پنجم دی‌ماه، برگزار شد.

 

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمود نیلی احمدآبادی در نخستین گردهمایی بنیاد دانشگاه تهران به اهمیت و نقشی که دانش در توسعه تمدن‌های مهم بشری داشته است، گفت: دانشگاه‌ها نقش مهمی در تمدن‌سازی دارند و کمک به دانشگاه تهران و دانشجویان نخبه آن، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری است، چراکه نیروی انسانی و آینده‌سازان کشور در دانشگاه تربیت می‌شوند.
وی با اشاره به فرهنگ‌‌سازی وقف در جامعه افزود: کمک خیرین و واقفین را نباید صرفاً یک کمک مادی تلقی کرد؛ چراکه نقش فرهنگ‌سازی موثرتر از کمک های مادی است و در انسجام و همدلی جامعه بسیار تاثیر دارد.
رئیس دانشگاه تهران تصریح کرد: میزان موقوفات دانشگاه ناشی از اهمیت و نقش دانشگاه تهران در پیشرفت ایران است و این امر انتظار از دانشگاه تهران و دانش‌آموختگان آن را افزایش‌ می‌دهد.
نیلی احمدآبادی گفت: زمانی مدرسه‌سازی، نیاز اصلی کشور بود و با کمک خیرین زیرساخت‌های مناسبی در این بخش پدید آمد اما امروز در دانشگاه‌ها با کمبود زیرساخت‌ و فضا مواجه هستیم و امیدواریم با حضور خیرین در این عرصه نیز بتوانیم مشکلات کشور را برطرف کنیم.
وی با اشاره به دانشکده کارآفرینی و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افزود: امیدواریم با کمک خیرین بتوانیم زیرساخت‌های لازم را برای تحقق دانشگاه کارآفرین را ایجاد کنیم.
بنیاد دانشگاه تهران، هر ساله ۱۰درصد از دانشجویان مستعد دانشگاه را بورسیه می‌کند که این بورس از نوع پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی، به مبلغ دو میلیون ریال و به مدت ۱۰ ماه است که دانشجویان تا پایان مقطع کارشناسی با احراز شرایط می‌توانند از این بورسیه استفاده کنند. این بورسیه سالانه به ۵۰۰ نفر از دانشجویان واجد شرایط دانشگاه تهران اعطا می شود.