سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر گروه مقطع دکتری روانشناسی واحد علوم و تحقیقات تصریح کرد‌: مرکز مشاوره روان شناختی واحد علوم و تحقیقات با برگزاری این دوره کارورزی برای دانشجویان از صرف هزینه‌های میلیونی توسط دانشجویان برای انجام این دوره در مراکز خارج از دانشگاه جلوگیری می کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات؛ دکتر حسن احدی مدیر گروه مقطع دکتری روانشناسی واحد علوم و تحقیقات با اشاره به تعامل موجود میان اساتید و دانشجویان در این گروه، گفت‌: براساس ضوابط دانشگاه ازاد اسلامی، کلیه دانشجویان مقطع دکتری با راهنمایی اساتید ملزم به ارایه دو مقاله بر گرفته از پایان نامه خود هستند.
وی ادامه داد‌: بررسی روش های نوین آموزش و پرورش، ایجاد بستر مناسب برای تحصیل کودکان در مدارس استاندارد ، مسایل حوزه سلامت همچون دیابت نوع دو، عوامل روانی ایجاد سرطان و روش های درمانی آن از جمله مسایلی است که در پژوهش های محققان این گروه در حال انجام است.
مدیر گروه مقطع دکتری روانشناسی واحد علوم و تحقیقات، از انتشار کتاب فرهنگ نامه روان شناسی در دو جلد و ۳۰۰۰ صفحه با همکاری ۴۰ استاد برجسته این حوزه در کشور خبر داد و اظهار داشت: این اثر برای نخستین بار در کشور منتشر شده و به نظر می رسد به دلیل مسائل گروهی مشکل است که در آینده کتاب مشابهی چاپ شود
وی به تداوم برگزاری کارگاه های مختلف از جمله اعتیادپژوهی و چگونگی برخورد با سالمند آن اشاره کرد و افزود : واحد علوم و تحقیقات با همکاری دانشگاه بین المللی آزاد کیش در سال ۱۳۹۵ اقدام به برگزاری کنگره بین المللی رشد خواهد کرد که هم اینک بعضی از مراحل اخذ مجوز از معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی را پشت سر گذاشته است.
وی اظهار داشت : مرکز درمانی روانشناسی واحد علوم و تحقیقات در نظر دارد در اینده نزدیک از افراد عادی خارج از سیستم دانشگاه نیز مراجعه کننده بپذیرد.
مدیر گروه روانشناسی واحد علوم و تحقیقات ادامه داد : این گروه با برنامه ریزی برای دعوت از اساتید مطرح بین المللی برای شرکت در کارگاه ها و نیز تدریس در نیمسال های آتی تحصیلی، در تلاش است به جایگاه مدنظر خود در سطح آسیا دست یابد.
وی با اشاره به بازار کار مطلوب برای فارغ التحصیلان این گروه گفت: ارتقا کیفیت آموزشی و نیز حفظ تعادل بین تعداد دانشجویان و اساتید از جمله برنامه های گروه روانشناسی واحد علوم و تحقیقات است.