1436854484024_download (3).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند، گفت: : مقام معظم رهبری “دین زدایی” و “علم زدایی” را هدف دشمن در دانشگاه‌ها عنوان فرمودند و اینکه دشمن دربخش علم زدایی تلاش خود را از طریق نابودی سرمایه‌های علمی کشور دنبال می‌کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، حجت الاسلام محمدعلی جعفری امروز (۵ دی ماه) در مراسم پنجاه و یکمین نشست مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های منطقه ۹ کشور در بیرجند، اظهار کرد: انجام فعالیت‌های مختلف فرهنگی رسالت اصلی نهادهای مرتبط در دانشگاه است.

وی ادامه داد: مجموعه فرهنگی تمام تلاش خود را صرف انجام کارهای مثبت و ارزشی می‌کند تا دین زدایی را در دانشگاه خنثی کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند، تصریح کرد: اگر در دانشگاه کار صحیح فرهنگی انجام نشود دیگر فعالیت‌ها ظهور و بروز نخواهد کرد چون رسالت اصلی ما فرهنگی است.

جعفری اظهار کرد: مقام معظم رهبری “دین زدایی و علم زدایی را هدف دشمن در دانشگاه‌ها عنوان فرمودند” که دربخش علم زدایی تلاش خود را از طریق نابودی سرمایه‌های علمی کشور دنبال می‌کند.

وی افزود: وقتی دشمن نتواند از طریق تلاش‌های تحریمی و … به هدف خود در نابودی علم نرسد با استفاده از جنگ و برخورد فیزیکی نیروهای فکری ما مثل شهدای هسته‌ای را ترور می‌کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند، با بیان اینکه دشمن در بخش دین زدایی با استفاده از ابزارهای جنگ نرم به صورت نامحسوس به دنبال هدفش است، گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری محیط دانشگاه باید دینی باشد که در خط مقدم آن مسئولان فرهنگی دانشگاه حضور دارند.

جعفری خاطرنشان کرد: اگر کار فرهنگی ما در محیط دانشگاه پذیرفته نشود دیگر فعالیت‌ها هم مورد قبول نخواهد شد.

خلیل خلیلی، رییس دانشگاه بیرجند، نیز در این جلسه گفت: مردم خراسان‌جنوبی از دیرباز به فراگیری علم و دانش اهمیت فراوانی می‌دادند و متخصصان زیادی نیز در رشته‌های مختلف در مراکز آموزش عالی استان تربیت شدند.

وی با اشاره به اینکه کسب رتبه‌های برتر آزمون سراسری و موفقیت دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف نشان دهنده بهره‌وری خوب علمی دانش‌آموزان و دانشجویان استان است، افزود: از لحاظ فرهنگی این منطقه بسیار غنی است و با وجود ۴۶۵ کیلومتر مرز مشترک طولانی با افغانستان، خراسان جنوبی یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است و این نشان از فرهنگ غنی و اعتقادات قوی مردم استان دارد.

رییس دانشگاه بیرجند، تصریح کرد: با وجود قومیت‌های مختلف و مذاهب گوناگون، همزیستی مسالمت آمیز یکی از ویژگی‌های بارز مردم منطقه است و هرگز شاهد درگیری به واسطه تفاوت‌های قومی و مذهبی در خراسان جنوبی نبودیم.

خلیلی بیرجند را شهری فرهنگی دانست و گفت: همزمان با مدرسه دارالفنون مدرسه شوکتیه نیز در این شهر تاسیس شد و استادان کار آزموده در این مکان تدریس کردند و به همین دلیل این شهر تربیت کننده نیروی انسانی تحصیل کرده محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه بیرجند با ۱۳ هزار دانشجو و ۴۰۰ دانشجوی مقطع دکتری و ۳۰۰ عضو هیات علمی و با ۱۱ دانشکده و سه آموزشکده با ۴۰ سال سابقه آموزشی و پژوهشی در استان فعالیت دارد.