آیت الله نوری همدانی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – یکی از مراجع تقلید ضمن تاکید بر احیای اخلاق در حوزه‌های علمیه، به حوزویان توصیه کرد که نظم، مدیریت زمان و بهره گیری از توصیه‌های علما را مورد توجه قرار دهند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی روز شنبه در دیدار با معاونان تهذیب مدارس علمیه استان قم، کار معاونان تهذیب را بسیار مهم و تاثیرگذار دانست و خطاب به آنها اظهار داشت: شما توفیق دارید که در مسیر احیای اخلاق و تقویت معارف دین گام بر می‌دارید و باید در زمینه احیای اخلاق و شناخت افراد، اهتمام بیشتری داشته باشید.

وی بر لزوم رعایت نظم توسط طلاب و روحانیون تاکید کرد و گفت: نظم حوزویان باید به گونه‌ای باشد که مردم عادی، نظم را از آنها بیاموزند و در زندگی خود به کار ببرند.

این مرجع تقلید خواستار توجه به مدیریت زمان شد و در توصیه‌ای به حوزویان تاکید کرد که وقت خودشان را هدر ندهند و برای استفاده بهتر از زمان، برنامه ریزی کنند.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: انسان باید وقت خود را برای راز و نیاز، کار و تلاش، معاشرت با دیگران و استراحت در نظر بگیرد.

وی حوزویان را به تامل در شیوه زندگی و رفتار علمای بزرگ، بهره گیری از مفاهیم قرآن و نهج البلاغه توصیه کرد و در مورد اهمیت توجه به اخلاق در حوزه‌های علمیه تصریح کرد: مردم، اخلاق خاصی را از حوزویان انتظار دارند، پس باید اخلاق مربوط به زمان را از آموزه‌های اسلام دریافت کنیم.