ضیاء هاشمی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: دانشگاه ها باید پیشگام وحدت میان اساتید و دانشجویان باشند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، ضیا هاشمی در مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه زابل اظهار داشت: وجود تمدنی غنی و وجود اسطوره ها در سیستان قدیم، اینک باعث شده تا ما به آنها افتخار کرده و ازآنها به نیکی یاد کنیم.

وی افزود: اکنون نیز ما باید آنگونه رفتارکنیم و آنطور به جامعه خدمت کنیم که نسل های بعدی و آیندگان نیز از ما به نیکی یاد کنند.

هاشمی با بیان اینکه دانشگاه باید در خدمت جامعه باشد و در واقع به جامعه پیوند بخورد تا بتواند آنرا به پیشرفت برساند، افزود: دانشگاه مکانی است که خود کانون الگوسازی است و باید از قابلیت های آن به نحوشایسته ای استفاده شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اشاره به هفته وحدت، گفت: وحدت باید دربین تمامی اقشارمختلف جامعه اعم از حوزوی و دانشگاهی نیز باشد چرا که اگر در جامعه ای وحدت وجود نداشته باشد قطعاً پیشرفتی نیز نخواهد بود.

وی همچنین با اشاره به انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: انتخابات عرصه تفاوت و برجسته سازی تفاوت هاست چون هرکس بارویکردخودش می خواهد برای مرتفع کردن نیازها پاسخی بدهد اما هیچگاه تفاوت نباید تبدیل به تخاصم شود.

هاشمی افزود: وحدت به معنای حذف رقیب نیست بلکه به معنای پذیرش رقیب است و باید سعی شود تا در دانشگاه ها شیوه های گفتگو را بیاموزیم و بیاموزانیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در ادامه گفت: دانشگاهی که فقط یک سخن در آن باشد و جایی برای گفتن سخنان متفاوت نباشد راه به جایی نمی برد و پیشرفتی برایش نیست.

وی افزود: دانشگاه اسلامی، دانشگاهی نیست که فقط عنوانش اسلامی نباشد بلکه باید هم از شاخصه های علمی و اخلاقی بهره مند باشد و هم کانون خدمت به جامعه و عاملی برای پیشرفت جامعه باشد.