مهارت آموزی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – اردبیل – رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان اردبیل تأکید دارد که در شرایط کنونی دانشگاه‌ها باید بیشتر از آموزه‌های نظری برای نیاز مهارتی روز جامعه برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین علی پور پیش از ظهر شنبه در جلسه برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌های علمی کاربردی اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر بیشتر از تربیت نظری دانشجو، جامعه نیازمند مهارت‌آموزی است.

وی افزود: یکی از عمده مشکلات دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی اشتغال است و متأسفانه اغلب به دلیل اینکه مهارت خاصی ندارند نمی‌توانند وارد بازار کار شوند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان با اذعان به محدودیت استخدام‌های دولتی متذکر شد: در چنین وضعیتی وظیفه دانشگاه توجه به نیاز روز جامعه به‌ویژه مهارت‌هایی است که از وضعیت اشتغال مطلوبی دارند.

علی پور تصریح کرد: مهارت‌آموزی می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال فرد شده و اشتغال فرد باری از دوش جامعه و دولت نیز بردارد و موجب تأمین معیشت وی شود.

وی رسالت دانشگاه علمی کاربردی را توجه به مهارت‌آموزی دانست و تأکید کرد: درواقع دانشگاه‌های علمی کاربردی به دنبال ترویج رشته‌های تقاضامحور و مهارت محور هستند و مهارت‌آموزی را در صدر برنامه‌های آموزشی خود قرار داده‌اند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان به دایر بودن ۲۰ مرکز علمی کاربردی در سراسر استان اشاره کرد و افزود: در این مراکز هفت هزار دانشجو اشتغال به تحصیل دارند.

علی پور با اشاره به وضعیت مطلوب اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های علمی کاربردی تصریح کرد: در خود استان ۶۵ درصد از فارغ‌التحصیلان ما اشتغال به تحصیل دارند.

وی با تأکید به اینکه توسعه رشته‌ها در این دانشگاه متناسب با نیاز روز بازار کار و جامعه است، اضافه کرد: در حال حاضر ۱۳۰ رشته و ۲۰۰ رشته- محل در دانشگاه‌های علمی کاربردی استان تدریس می‌شود.