1450014017383_kugui.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: تجارب پیشینیان برای ما بسیار با ارزش بوده و به عنوان یک سرمایه محسوب می شود

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر سید ضیا هاشمی که در مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه زابل، سخن می گفت، اظهار داشت: وجود تمدنی غنی و وجود اسطوره ها در سیستان قدیم، اینک باعث شده تا ما به آنها افتخار کرده و ازآنها به نیکی یاد کنیم.

وی افزود: اکنون نیز ما باید آنگونه رفتارکنیم و آنطور به جامعه خدمت کنیم که نسل های بعدی و آیندگان نیز از ما به نیکی یاد کنند.

دکتر هاشمی بابیان اینکه دانشگاه باید در خدمت جامعه باشد و در واقع به جامعه پیوند بخورد تا بتواند آنرا به پیشرفت برساند، افزود: دانشگاه مکانی است که خود کانون الگوسازی است و باید از قابلیت های آن به نحوشایسته ای استفاده شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اشاره به هفته وحدت، گفت: وحدت باید دربین تمامی اقشارمختلف جامعه اعم از حوزوی و دانشگاهی نیز باشد چرا که اگر در جامعه ای وحدت وجود نداشته باشد قطعاً پیشرفتی نیز نخواهد بود.

دکترهاشمی ادامه داد: باید سعی شود دانشگاه ها پیشگام وحدت میان اساتید و دانشجویان باشند.

وی همچنین با اشاره به انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: انتخابات عرصه تفاوت و برجسته سازی تفاوت هاست چون هرکس بارویکردخودش می خواهد برای مرتفع کردن نیازها پاسخی بدهد اما هیچگاه تفاوت نباید تبدیل به تخاصم شود.

وی افزود: وحدت به معنای حذف رقیب نیست بلکه به معنای پذیرش رقیب است و باید سعی شود تا در دانشگاه ها شیوه های گفتگو را بیاموزیم و بیاموزانیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در ادامه گفت: دانشگاهی که فقط یک سخن در آن باشد و جایی برای گفتن سخنان متفاوت نباشد راه به جایی نمی برد و پیشرفتی برایش نیست.

وی افزود: دانشگاه اسلامی، دانشگاهی نیست که فقط عنوانش اسلامی باشد بلکه باید هم از شاخصه های علمی و اخلاقی بهره مند باشد و هم باید کانون خدمت به جامعه و عاملی برای پیشرفت جامعه باشد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر موسی بهلولی به عنوان سرپرست دانشگاه زابل معرفی واز تلاش‌های دکتر محمود اوکاتی رئیس سابق دانشگاه زابل در زمان تصدی این سمت قدردانی شد.