DSC_1901.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه این معاونت در تنگنای مالی قرار دارد، گفت: پیشنهاد معاونت فرهنگی برای اختصاص بودجه سال آینده ۱۵ میلیارد تومان است.

دکتر مجید سرسنگی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،با اشاره به بودجه معاونت فرهنگی دانشگاه تهران اظهار کرد: سال گذشته زمانی به مجموعه ملحق شدم که فصل بودجه گذشته بود، اما همان زمان پیش بینی من این بود که برای اینکه بتوانیم حداقل وظایف خود را انجام دهیم نیازمند ۸ میلیارد تومان بودجه برای حوزه فرهنگی هستیم،البته بودجه‌ای که در نظر گرفته شده بود دو میلیارد تومان بود که از این دو میلیارد در حال حاضر حدود ۴۰ درصد محقق شده است.به عبارت دیگر امسال از نظر بودجه واقعا در تنگنا بودیم.

وی از پیشنهاد اختصاص بودجه ۱۵ میلیارد تومانی برای معاونت فرهنگی دانشگاه تهران خبر داد و افزود:برای سال آینده دفتر بودجه خود را آماده کرده و مبلغ پیشنهادی ما حدود ۱۵ میلیارد تومان است. البته عملکرد ما نیازمند بیش از ۱۵ میلیارد تومان است که امیدواریم دانشگاه مساعدت کند.هرچند شاید ۱۵ میلیارد تومان مصوب نشود اما امیدواریم نسبت به سال ۹۴ جهشی داشته باشیم و بودجه مناسبی در اختیار ما قرار بگیرد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه اختصاص بودجه به بخش فرهنگی هدر دادن پول نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری است، درمورد برنامه‌های فرهنگی دانشگاه تهران در خوابگاه‌ها توضیح داد:خوابگاه‌های دانشگاه تهران زیر نظر معاونت دانشجویی اداره می شوند اما با هماهنگی خوبی که بین هر دو معاونت وجود دارد قرار شد اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه حضور موثری در خوابگاه ها داشته و به رشد فعالیت های فرهنگی در خوابگاه ها کمک کند.

دکتر سرسنگی ادامه داد: تلقی غلطی از خوابگاه وجود دارد مبنی بر اینکه خوابگاه فقط مکانی برای خوابیدن است، در حالی که بخش عمده ای از زمان دانشجویان در خوابگاه ها سپری می شود. برنامه‌هایی برای افزایش فضاهای فرهنگی و ورزشی در خوابگاه ها در دست انجام است که بخشی از این برنامه توسط کانون های فرهنگی و فعالان دانشجویی برگزار می شود.هدف ما این است که بتوانیم از ظرفیت‌های دانشجویی برای برنامه های فرهنگی در خوابگاه‌ها استفاده کنیم.