1431155570254_139208270946095501561293.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دلیل دانشگاه آزاد اسلامی به ۴۰۰واحد دانشگاهی خود ماموریت داده است تا مفاخر و مشاهیر حوزه خویش را شناسایی و معرفی کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، حجت‌الاسلام دکتر”طه‌هاشمی” روز پنج‌شنبه سوم دیماه ۹۴ در مراسم رونمایی از فراخوان جایزه جهانی استاد باستانی‌پاریزی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان برگزار شد اظهار کرد: استاد باستانی‌پاریزی فردی آزاداندیش بود و همه آنچه را که دریافت کرد حاصل همین خصلت وی می‌باشد.

وی افزود: پیشنهاد می‌کنم منزل پدری استاد باستانی‌پاریزی خریداری و به عنوان خانه فرهنگ پاریز و خانه آزاداندیشان معرفی شود.

طه‎هاشمی بیان کرد: شخصیت‌هایی در طراز استاد باستانی‌پاریزی متعلق به ایران نیستند بلکه این افراد متعلق به جهانند ضمن اینکه همه دولت‌ها با هر نوع نگاه و نگرش به چنین شخصیت‌هایی توجه می‌کنند چراکه ارزش گذاری این اساتید در واقع بالا بردن وزن خود دولت‌ها است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد گفت: برای نمونه شدن جایزه استاد باستانی‌پاریزی تمام هم و غم خود را به کار خواهیم بست هرچند که این کار منحصر به شخصیت‌های شناخته شده نیست و برخی مفاخر ملی ما در حال فراموشی هستند.

وی تاکید کرد: این وظیفه ما است که بزرگان و مفاخر خود را دریابیم و به همین دلیل دانشگاه آزاد اسلامی به ۴۰۰واحد دانشگاهی خود ماموریت داده است تا مفاخر و مشاهیر حوزه خویش را شناسایی و معرفی کنند و تاکنون هم ۲۵۰۰ نفر را معرفی کرده‌اند.

طه‎‌هاشمی افزود: گروه‌های مختلف نیز ماموریت می‌یابند در مورد زندگی شخصیت‌های بزرگ و مفاخر ایران، نگرش و آثار این افراد تحقیق کرده و حتی پایان‌نامه‌هایی را به آنها اختصاص دهند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: هرچند که ممکن است امروز جوانان و مردم ما نتوانند به سبک زندگی مفاخر قدیم ایران زندگی کنند اما حداقل می‌توان از زندگی آنها مدل‌سازی کرد.

وی خاطرنشان کرد: با الهام از زندگی این بزرگان حتی در مدرن‌ترین جاها نیز می‌توان زندگی سالم و متعالی داشت که خوشبختانه این اقدامات در دانشگاه آزاد اسلامی شروع شده است و درصدد هستیم فهرستی از شخصیت‌های بین‌المللی ایران را در دبیرخانه یونسکو به ثبت برسانیم.