فرخ فال سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر حوزه علمیه استان قم گفت: حوزه‌های علمیه و روحانیت که در مبارزه با استکبار پیشتاز بوده‌اند با اتخاذ تصمیم لازم می‌توانند جامعه را از خطر بزرگ افتادن در دامن استکبار نجات دهند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد فرخ‌فال شامگاه چهارشنبه در همایش رفتارشناسی نفوذ استکبار و بررسی اوضاع منطقه که در مدرسه عالی دارالشفاء برگزار شد خطر نفوذ استکبار و بیگانگان را یکی از دغدغه‌های جدی مقام معظم رهبری و مراجع تقلید برشمرد.

وی گفت: تاکیدهای فراوانی که مقام معظم رهبری در ماه‌های اخیر داشتند، ما را بر این داشت که رفتار استکبار را رصد کنیم و آنچه که در تاریخ اسلام بر سر مسلمانان آمده است و با تجربه‌ای که تاریخ اسلام از آن جریان‌ها دارد، از انقلاب و حیثیت و ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی محافظت کنیم.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین اضافه کرد: حوزه‌های علمیه و روحانیت که در مبارزه با استکبار در طول تاریخ اسلام پیشتاز بوده‌اند با اتخاذ تصمیم لازم در زمان‌های خاص می‌توانند جامعه را از خطرهای عظیم افتادن در دامن استکبار نجات دهند.

حجت‌الاسلام فرخ‌فال با اشاره به فرمایشات امیرالمومنین(ع) به کمیل اظهار داشت: حضرت فرمودند مبادا مصلحت‌اندیشی‌های بی‌حساب و تصمیم‌های نابخردانه، انسان را مرتکب کوچک‌های بزرگ کند؛ کوچک‌هایی که در نگاه اول کوچک است اما منشا حرکت‌های غافلگیرانه و سهمگین در جامعه است.

این استاد حوزه اضافه کرد: امیرالمومنین به کمیل فرمودند اگر متقین را حمایت و کمک می‌کنی، اما فاسقان را مهجور و زمین‌گیر کن.

وی با بیان اینکه گاهی حضور در یک محفل، تقویت یک جریان انحرافی و مخالف با اسلام ناب است، اظهار داشت: منظور حضرت این است که آنهایی که به ظاهر حرف‌های زیبا می‌زنند اما در متن کار و حرکت‌هایشان بر خلاف گفته‌ها و شعارهای اصیل اسلامی حرکت می‌کنند را باید به حاشیه راند. نباید با آنهایی که با کلام، رفتار و کردار و مجالست‌های نابجای خودشان موجب تقویت خائنان به اسلام هستند، مصاحبت کرد.

حجت‌الاسلام فرخ‌فال تصریح کرد: اگر مجبور شدی با استکبار مذاکره کنی و با انسان‌هایی که ده‌ها سال شمشیر را از رو بسته‌اند تا به اسلام و انقلاب ضربه بزنند بنشینی، در دلت به این نشست راضی نباش و متکی به خدا باش وگرنه کلاه سرت می‌گذارند.

رفتار چماق و هویج استکبار

وی ادامه داد: رفتار استکبار، رفتار چماق و هویچ است، یعنی روی خوش نشان می‌دهد و نامه خصوصی می‌فرستد که دل را خوش کند اما چماق خودش را پشت سر گرفته و در مجلس نمایندگان علیه مصالح کشور و انقلاب مصوبه دارد و ریاست آن استکبار تائید و ابلاغ می‌کند اما وقتی مسئولان ما به خشم می‌آیند هویجی در قالب یک نامه می‌فرستد. اینها دست از شیطنت بر نخواهند داشت و اگر از در آنها را بیرون کنیم از پنجره به داخل می‌آیند.

مدیر حوزه علمیه استان قم با تاکید بر اینکه نمی‌شود به استکبار حسن نیت نشان داد، اظهار داشت: مسئولیت ما حوزویان بسیار سنگین است و مردم به حرکت و گفته ما نگاه می‌کنند.

حجت‌الاسلام فرخ‌فال با بیان اینکه همان طور که رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید تاکید کرده‌اند ما به معاهدات خودمان در مجامع بین المللی احترام می‌گذاریم، تصریح کرد: وقتی برجام را با ۹ شرط توسط مقام معظم رهبری پذیرفته‌ایم، در اجرای آن پایبند هستیم اما استخوان دست و پایی که بخواهد از پشت خنجر بزند و اسلام را مورد هجمه قرار دهد می‌شکنیم.

مدیر حوزه علمیه استان قم تاکید کرد: حوزه‌های علمیه، روحانیت و مراجع یک صدا در برابر نقشه‌های شوم استکبار می‌ایستند و مباحث کلان را با دقت لازم رصد می‌کنند و نمی‌گذارند استکبار و آنهایی که در زمره پیر استعمار هستند دوباره به اهدافشان در این مملکت دست پیدا کنند.