حسینی خراسانی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – عضو جامعه مدرسین گفت: وقتی نفوذ در حوزه علمیه وجود نداشته باشد، در نظام و کشور هم نخواهد بود، بنابراین باید جلوی نفوذ دشمن در حوزه علمیه گرفته شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله سیداحمد حسینی خراسانی شامگاه چهارشنبه در همایش رفتارشناسی نفوذ استکبار و بررسی اوضاع منطقه که در مدرسه عالی دارالشفاء برگزار شد، اظهار داشت: توطئه نفوذ در پی اتاق فکر زیاده خواهان و دانه درشت‌ها همیشه برای اسلام، طرفداران حق و حق خطری جدی بوده است.

وی با اشاره به توطئه‌ای که علیه حضرت موسی وجود داشته، تاکید کرد: مردی مومن از آل فرعون که پسر عموی فرعون بود و در اتاق فکر فرعون حضور داشت و از نقشه‌ای که ترسیم کرده بودند با خبر بود، خودش را با شتاب به موسی رسانید و به او گفت که حواسش باشد. فرماندهی آن اتاق فکر را فرعون عهده‌دار بوده است.

وی با بیان اینکه امروز همین جریان وجود دارد، تصریح کرد: نفوذ از مقوله نفاق است و دشمن در اتاق فکر کادرسازی می‌کند، سپس نیروهایی از جنس خودی را وارد مجموعه‌ها می‌کند.

آیت‌الله حسینی خراسانی تاکید کرد که مقام معظم رهبری ماجرای نفوذ را به موقع و با هوشیاری تمام شناسایی و اعلام کردند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: نفوذ در هر جا و مرکزی ممکن است، حتی در حوزه علمیه؛ ولی حسن حصین فقاهت، خاستگاه انقلاب و حوزه پرصلابت و همیشه بیدار قم و ساحت قدس مرجعیت هرگز نخواهند گذاشت نفوذ در اینجا اتفاق بیفتد.

این استاد حوزه علمیه اظهار داشت: باید مراقب تنگه‌ها باشیم؛ عقبه همان تنگه است و دشمن همواره با عوامل نفوذی‌اش در تنگه‌ها کمین می‌کند.

وی بر لزوم آزادی اندیشه، رای و نظر و احترام به همه نحله‌ها و گرایش‌های علمی در حوزه علمیه تاکید کرد و افزود: در حمایت از نظام و رهبری نظام، وحدت نظر و یکپارچگی امری غیر قابل تردید است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: وقتی نفوذ در حوزه علمیه وجود نداشته باشد، در نظام و کشور هم نخواهد بود، بنابراین باید جلوی نفوذ را از همین جا گرفت.