دانشگاه ها سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – اصفهان – رئیس دانشگاه علمی کاربردی انتخاب گفت: با توجه به خیل نیروی انسانی بیکار و یا ناراضی از شغل خود نیازمند دانشگاه‌های نسل سوم و کارآفرین هستیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، محسن حاج کاظمیان شامگاه چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت برگزاری نخستین همایش «دانشجوی امروز، کارآفرین فردا» در اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه باید ذاتی و حقیقی و نه ویترینی باشد، اظهار داشت: هم‌اکنون با خیل نیروهای انسانی روبرو هستیم که یا بیکار و یا از شغل خویش رضایت ندارند.

وی با بیان اینکه بر این اساس نیازمند دانشگاه‌های نسل سوم و کارآفرین هستیم، تصریح کرد: از خصویات این دانشگاه‌ها تغییر رفتار و مهارت است به این معنا که مهارتی که اشخاص به دست می‌آورند در ارتقای بهره‌وری سازمان موثر است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی انتخاب ابراز داشت: هدف اصلی دانشگاه علمی کاربردی یادگیری مهارت‌هایی است که مشکل کارفرما را رفع می‌کند و بر اساس این مهارت اهداف سازمان محقق و بهره‌وری و علاقه‌مندی و میل به کار افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه تجاری سازی دانش از اهداف بسیار مهم ماست، گفت: دانش باید بتواند رشد و توسعه جامعه را در پی داشته باشد و بر این اساس به دنبال بازاریابی علم و دانش و تربیت نیروی انسانی بر اساس هدف مشخص هستیم.

کاظمیان با اشاره به اینکه به دنبال ثبت مالکیت معنوی درسه حوزه آموزش پژوهش و نو آوری و آینده نگری برای صنعت در دانشگاه‌ها هستیم، بیان داشت: امروه دنیا به دنبال آموزش رشته‌های علمی صرف نیست و بر این اساس هدف ما نیز تربیت افراد کاردان برای یک شغل خاص، حمایت از کارآفرینی و ایده‌های خلاق است.

دانشگاه علمی کاربردی یک دانشگاه کارآفرین محسوب می‌شود

در ادامه محسن بانک رئیس مرکز علمی کاربردی دانشگاه صنعتی اصفهان اظهار داشت: دانشگاه علمی کاربردی یک دانشگاه کارآفرین محسوب می‌شود و بر این مبنا تمام تلاش ما این است که با ایجاد رشته‌های تخصصی نیازهای صنعت در زمینه زیرساخت‌های علمی را برآورده کنیم.

وی افزود: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیشتر بر مباحث نظری تسلط دارند و این در حالی است که صنایع به جنبه عملی مباحث نیازی بیشتری دارند و بر این اساس ما به دنبال روشن ساختن نیازهای اصلی صنایع هستیم تا بر اساس این مطلب دانشجویان متخصص برای ورود به این عرصه تربیت کنیم.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی علم و صنعت ارتباط صنعت و دانشگاه را ضروری برشمرد و تاکید کرد: برای شناسایی کاربردی دانش مورد نیاز صنایع  گام نخست تشکیل کارگروهی است که با حضور در محل این صنایع به درستی این موارد را شناسایی کند و سپس دوره‌ای آموزشی بر این اساس شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه اکنون رشته‌هایی که  در زمینه صنعت تشکیل شده نسبت به ظرفتی بالای صنایع بسیار اندک است، ادامه داد: در راستای ارتباط مفید صنایع و دانشگاه همایش «دانشجوی امروز، کارآفرین فردا» روز یک‌شنبه در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار می‌شود.

بانک تاکید کرد: مرکز علمی کاربردی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری دانشگاه علمی کاربردی واحدی استان اصفهان و اتاق بازرگانی اقدام به برگزاری همایش مذکور کرده است.

وی اضافه کرد: این همایش آغاز همکاری شش دانشگاه علمی کاربردی و صاحبان صنایع است و هدف اصلی آن معرفی دانشگاه به حوزه صنعت و تجارت و گسترش ارتباط دانشگاه‌ها و صنایع است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی علم و صنعت تصریح کرد: پس از برگزاری این همایش کمیته‌های آموزشی تشکیل و نیازسنجی برای آموزش نیروهای انسانی انجام می‌شود تا با هم‌افزایی در دانشگاه و ارتباط با صنعت تحول اساسی در راستای توسعه صنعت در جامعه داشته و صنعت را نیز در این زمینه درگیر کنیم.

هدف اصلی دانشگاه‌های علمی کاربردی آموزش مهارت‌ها به افراد است

در ادامه نیز سعید لندران اصفهانی رئیس دانشگاه علمی کاربردی فرش سپهر اظهار داشت: حیطه آموختن دانش به دو بخش نظری و مهارتی تقسیم می‌شود اما هدف اصلی دانشگاه‌های علمی کاربردی پرورش و آموزش مهارت‌ها به افراد است.

وی با بیان اینکه سرمایه اصلی هر کشوری نیروهای انسانی است، گفت: دانشجویان به جای مدرک‌گرایی باید به دنبال آموختن مهارت‌های سازنده باشند.

به گزارش مهر، نخستین همایش «دانشجوی امروز، کارآفرین فردا» روز یک‌شنبه ششم دیماه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در اتاق بازرگانی اصفهان تشکیل می‌شود.