حسین زاده لطفی معاون مالی دانشگاه آزاد سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دامغان – معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از تحصیل ۱۱ میلیون و ۱۶۴ هزار دانشجو مقاطع تکمیلی در واحدهای این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، فرهاد حسین زاده لطفی عصر چهارشنبه در آیین تقدیر و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه های آزاد اسلامی استان سمنان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان اظهار داشت: ۱۴.۴ درصد جمعیت دانشجویی این دانشگاه را دانشجویان مقاطع تکمیلی تشکیل می دهند.

وی افزود: در ایران به ازای هر ۶۴ دانشجو یک نفر عضو هیئت علمی است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از کسب رتبه ۱۸۷ این دانشگاه در سازمان ای اس آی در بخش تولید علم بین دانشگاه های دنیا خبر داد و گفت: ایران در بخش کشاورزی، ژنتیکی و مهندسی رتبه اول منطقه را دارد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان نیز در این جلسه اظهار داشت: ۲۰در صد بودجه هر واحد دانشگاهی صرف تحقیق و پژوهش می شود.

شاهرخ رنجبر بهادری افزود: اساتید و دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی استان سمنان امسال ۶۸ مقاله بین المللی و ۸۹ مقاله علمی و پژوهشی در مقاطع مختلف تحصیلی ارایه دادند.

حسین عباسپور رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان نیز به راه اندازی سامانه آزمایشگاهی ساها در این واحد دانشگاهی اشاره داشت وگفت: با آغاز به کار این سامانه تبادل علمی و آزمایشگاهی با دانشگاه های کشور برقرار خواهد شد.

در این آیین از هشت پژوهشگر و محقق دانشگاه های آزاد اسلامی استان سمنان که بیشترین تحقیقات و مقالات را ارایه دادند با اهداء  لوح و تندیس قدردانی شد.

برپایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه های آزاد اسلامی استان سمنان که حاوی ۱۰۰طرح و دستاورد بود از دیگر برنامه های جنبی این آیین بود.