عسگری سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) – قزوین– به مناسبت آغاز هفته وحدت، دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه قزوین دیدار کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر چهارشنبه در دیدار با دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع)، اظهار کرد: برای این‌که اهمیت و جایگاه وحدت به معنای واقعی کلمه نشان داده شود، یک هفته به‌عنوان هفته وحدت معرفی شده است.

وی  افزود: خداوند انسان‌ها را با نژادها، زبان‌ها، گویش‌ها، سلایق و رنگ‌های مختلف آفریده است و طبق فرموده خداوند هر کسی به اصول الهی، فطری، انسانی و ارزش‌های متعالی و خوبی‌ها پایبندی بیشتری داشته باشد، نزد خداوند از جایگاه والاتری برخوردار است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تشریح کرد: پیغمبر اسلام (ص) می‌فرماید اگر مسلمانی صدای دست‌گیری و کمک خواهی انسانی «مسلمان و غیر مسلمان» را بشنود و به او کمک نکند، مسلمان نیست؛ هر چند آداب مسلمانی را به جای آورد و این مهم نشان می‌دهد کمک به انسان‌ها در نگاه دین از جایگاه والایی برخوردار است.

امام‌جمعه قزوین یادآور شد: در دین ما، یک مسلمان خادم همه انسان‌ها است؛ اما اگر مسلمان یا غیرمسلمانی ظالم باشد مسلمانان باید در مقابل آن ظالم ایستادگی و مخالفت کنند.

آیت‌الله عابدینی به شهادت «سمیر قنطار» و رفتارهای ناجوانمردانه ارتش نیجریه علیه «شیخ ابراهیم زکزاکی» هم اشاره و خاطرنشان کرد: به خاطر روحیه ظلم‌ستیزی مسلمانان، با وجود این‌که ما در ایران قرار داریم از هرگونه ظلمی در جهان ناراحت می‌شویم و آن را محکوم می‌کنیم.

وی اظهار کرد: یقین داریم اگر انسان‌ها درست زندگی کنند آن کسی که پیغمبر اسلام (ص)   وعده کرده است، ظهور می‌کند و جهان را پر از عدل، قسط، انصاف، ایمان و خوبی‌ها خواهد کرد؛ به گونه‌ای که ستمکاران در آن دیده نشوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تصریح کرد: این‌که در قرآن آمده «همگان دست در ریسمان خدا زنید و پراکنده مشوید»، یعنی همه شما با قرآن و جانشینان پیغمبر (ص) می‌توانید جهانی پر از عدل و مهربانی، دوستی و محبت، امنیت و آسایش بسازید.

آیت‌الله عابدینی با انتقال سلام رهبری به دانشجویان غیر ایرانی، خاطرنشان کرد: بنده در ملاقاتی که با رهبر معظم انقلاب اسلامی داشتم، ایشان فرمودند جوانان را دریابید و ایشان همواره به فکر شما هستند.