رئیس جهاددانشگاهی سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) – یزدـ رئیس جهاد دانشگاهی بر لزوم کیفی‌سازی برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی جهاد دانشگاه در مرکز و سراسر استان‌ها تاکید کرد و گفت: فرهنگ و توسعه فرهنگی زیرساخت توسعه کشور است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حمیدرضا طیبی، پیش از ظهر امروز در گردهمایی معاونان فرهنگی جهاد دانشگاهی سراسر کشور در یزد اظهار داشت: معتقدیم اگر فرهنگ جامعه به سمت پیشرفت و تعالی باشد، دستاوردهای مختلفی در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، ‌ اقتصادی و … به دنبال خواهد داشت.

وی تصریح کرد: نگاه ما در جهاد دانشگاهی به فرهنگ یک نگاه برنامه‌ای است و باید از هر گونه نگاه فوق برنامه‌ به مباحث فرهنگی دوری کنیم و بدانیم که کار فرهنگی، زیرساخت اصلی توسعه و پیشرفت کشور است.

طیبی با تاکید بر اینکه ما برای فرهنگ شأن و جایگاه قائل هستیم، خاطرنشان کرد: کار در حوزه فرهنگی و به تبع آن در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی بسیار مهم و کلیدی است بر این اساس معتقدیم باید نیروهای توانمند در این عرصه به خدمت گرفته شوند و همه نیروهای این معاونت توانمند شوند.

وی عنوان کرد: کار در معاونت فرهنگی کار با جوانان نخبه و ایده پرداز است و برای جذب این جوانان نیاز به فرصت سازی است و این همان فعالیت مهمی است که معاونت های فرهنگی باید از عهده آن به درستی بر آیند.

رئیس جهاد دانشگاهی در بخش دیگری از سخنان خود از تدوین سند جهاد دانشگاهی در نقشه جامع علمی کشور خبر داد و بیان کرد: جهاد دانشگاهی تاکنون در زمینه ارتقاء توانمندی‌های این مرکز و معرفی آنها به جامعه اقدامات موثری انجام داده اما بر اساس سند تدوین شده، از این پس ماموریت‌هایی به جهاد دانشگاهی سپرده می شود که سرعت کار را بالا ببرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن انتخابات و آغاز فعالیت‌های انتخاباتی تصریح کرد: رسانه‌ها به ویژه رسانه های وابسته به جهاد دانشگاهی باید در این مسیر استقلال خود را به خوبی حفظ کنند و از هیچ فرد و گروه خاصی جانبداری نکنند.

طیبی تصریح کرد: هدف رسانه‌ها باید تلاش برای حضور گسترده مردم در انتخابات باشد و معاونت فرهنگی در این زمینه به رسانه‌های وابسته به جهاد دانشگاهی برنامه ارائه دهد.

در این گردهمایی معاونان فرهنگی جهاد دانشگاهی از سراسر کشور در یزد گردهم آمدند و طی دو روز فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی را مورد بررسی قرار خواهند داد.