آیت الله نورالله طبرسی سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) – بابلسر – نماینده ولی‌فقیه در مازندران، مسئله بیکاری را بزرگ‌ترین مشکل در کشور خواند و گفت: برای رفع این مشکل باید تلاش شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله نورالله طبرسی بعدازظهر سه‌شنبه در نشست با مدیران علمی و کاربردی استان مازندران گفت: هر کشوری که پیشرفت کرد با علم و دانش بوده و بدون دانش هیچ‌گونه پیشرفتی میسر نیست.

وی با اشاره به اینکه ارزش‌های یک کشور به دانشمندان و متفکران آن مملکت است اظهار داشت: در همه جای دنیا دانشمندان حرف اول را می‌زنند و ما آن‌ها را تقویت و حمایت می‌کنیم.

آیت‌الله طبرسی مسئله بیکاری را بزرگ‌ترین مشکل در کشور خواند و گفت این درد به خود ما هم برمی‌گردد.

رئیس مرکز علمی و کاربردی مازندران نیز در این نشست گفت: در کشور هزار و ۵۷ مرکز علمی کاربردی وجود دارد که سهم مازندران ۴۰ مرکز است.

حسنعلی آقاجانی بیان داشت: همچنین تعداد مدرسان کل کشور ۶۵ هزار نفر بوده که از این تعداد حدود سه هزار و ۲۵۰ نفر در استان مشغول تدریس هستند.

وی شمار دانشجویان دانشگاه‌های علمی و کاربردی استان را ۲۸ هزار نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد در چهار گروه صنعت، کشاورزی، فرهنگ وهنر، خدمات اجتماعی رشته دارد.

 آقاجانی بابیان اینکه نرخ بیکاری جوانان ۱۱ درصد، نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان ۲۲ درصد و نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان علمی و کاربردی هشت درصد است اظهار داشت: برای رسیده به استاندارد باید سه هزار شغل ایجاد شود.