حوزه علوم اسلامی سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) – ثبت نام حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در سراسر کشور تا نیمه دی ماه تمدید شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان با رویکرد تعلیم و تربیت دانشگاهیان مشتاق و مومن به اسلام و انقلاب بر پایه نظام اندیشه و علوم اسلامی برای اثرگذاری در عرصه های جهاد علمی فرهنگی جهت تحقق دانشگاه اسلامی و تمدن اسلامی از بین دانشجویان و دانشگاهیان مستعد و علاقه مند در ترم جدید و از طریق سامانه اینترنتی Hodat.ir پیش ثبت نام به عمل می آورد.

آمار ثبت نام در حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان در آذرماه

تا کنون ۲ هزارو ۷۰۰ نفر از دانشگاهیان از سراسر کشور جهت حضور در دوره های ترم بهمن ماه حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان پیش ثبت نام کرده اند.

۲۰ درصد متقاضیان حوزه‌های علوم اسلامی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی

حدود ۲۰ درصد از این تعداد دانشجویان و دانش آموختگان مقاطع تحصیلات تکمیلی بوده که تقریبا نیمی از آنها در مقاطع دکتری و اساتید دانشگاه هستند.

البته با توجه به روال پیش ثبت نام در سال‌های گذشته که معمولا اکثر متقاضیان در ایام آذرماه و دی ماه اقدام به ثبت نام در سامانه می کرده اند، پیش بینی های صورت گرفته بر آن است که این تعداد به ۵۰۰۰ نفر افزایش یابد.

آغاز کلاس های حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان از بهمن ماه

پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام، تمامی متقاضیان جهت حضور در دوره پیش ترم، آزمون و مصاحبه بر اساس مرکز انتخابی متقاضی به مراکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در سراسر کشور دعوت خواهند شد و پس از طی مراحل در صورت کسب امتیازات لازم همراه با صدور کد معرفت جویی از ابتدای بهمن ماه جهت حضور در دوره ها، پذیرش نهایی خواهند شد.

اثرگذاری دانشجویان پذیرش شده در عرصه های مختلف جهاد علمی فرهنگی، یکی از اصلی ترین و مهم ترین رویکرد‌های حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است و به تبع آن بخش عمده ای از فعالیت های ستاد مرکزی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در جهت تربیت دانشجویان مومن و مستعد در جهت اثربخشی در بخش های جهاد علمی فرهنگی محیط های دانشگاهی خواهد بود.

لذا علاوه بر دوره های آموزشی جهت تعلیم علوم اسلامی (از طریق ارائه دروسی مانند فقه، اصول و مبانی اسلام، تفسیر قرآن و نهج البلاغه، تاریخ اسلام، اخلاق و … ) دوره های تربیت جهادی در عرصه های علمی و فرهنگی در قالب ارائه کارگاه های رسالت الهی، جزءای از محتوای اصلی ارائه شده در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است.

تمدید مهلت ثبت نام تا پایان دی ماه

طبق برنامه ریزی های قبلی ستاد مرکزی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مهلت ثبت نام تا پایان آذرماه قرار داده شده بود اما با توجه به استقبال دانشجویان و دانشگاهیان مخصوصا در ایام منتهی به آذر ماه، این مهلت تا نیمه دی ماه در سراسر کشور تمدید شد.

بنابراین افراد علاقه مند می توانند از طریق سامانه پیش ثبت نام به نشانی Hodat.ir  نسبت به ثبت نام اقدام کنند.