سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی بر ضرورت و اهمیت ضوابط دانشگاه‌ها تاکید نمود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان دکتر سعید پورعلی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در نشست خبری مرحله پایانی چهارمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران که صبح امروز در سالن کنفرانس دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی برگزار شد با اشاره به هویت جهاد دانشگاهی به عنوان یک دستگاه معنوی،‌اخلاقی و فرهنگی برای جذب نیروهای نخبه در تمام حوزه‌ها گفت: همان‌طورکه آگاه هستید در سال ۸۱ جمعی حوزه‌ها نامه‌ای را به خدمت مقام معظم رهبری بر مبنای ایجاد فضای فرهنگی و علمی در دانشگاه‌ها با در نظر گرفتن محور اخلاقی نوشتند و در پاسخ این ضرورت اقدام به بحث فضا اندیشی و بحث نقل و مناظره صورت گرفت.
وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی هم در بحث نظریه پردازی و مناظره با اجرای این مسابقات یکی از اقدامات عملی درپاسخ به همان نامه را انجام می‌دهد.
پورعلی در خصوص توسعه اهداف جهاد دانشگاهی بیان کرد: جهاد دانشگاهی در تلاش است که بر اساس تولید علم و اندیشه که به دو صورت نظریه پردازی و نقل و مناظره است را در این مسابقات به اجرا درآورد .
وی افزود: هدف از نظریه پردازی تولید علم و اندیشه و هدف از مناظره سازی و آزاد اندیشی ایجاد عقلانی سازی و فضای امن و اخلاقی در دانشگاه‌ها است.
این معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی اظهار کرد: در این مسابقات یک مناظره رودر رو ، ارزشمند و منطقی بین دو تیم دانشجو با توجه به موضوعات مورد نظر تحقق می‌یابد که سعی در توسعه آزاد اندیشی دانشجویان به صورت عقلانی در باب موضوعات معین می باشد.
وی تصریح کرد: از دیگر اهداف در برگزاری مسابقات ملی دانشجویان تقویت عقلانی سازی و تولید اندیشه و نظریه سازی در محیط دانشگاهی با توجه به روابط برگزاری مسابقه است.
پورعلی با اشاره به ضوابط برگزاری مسابقات گفت: تقویت وحدت، همدلی و صمیمیت در حالات دانشجویی کمک به تقویت هویت دانشجویی،‌دانشگاهی ،وحدت ملی، پرهیز از توهین ، مستند گویی و محترم انگاری افکار اشخاص در حین مناظره، الزام به چارچوب مورد بحث مسابقه و. . . از ضوابطی است که سعی در تحقق این اهداف دارد.
وی اظهار کرد: امسال نحوه اجرای مسابقه به این صورت بود که نقطه نظرات تعدادی از اساتید و نویسندگان نامه در سال ۸۱ جمع آوری و اعمال می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: مرحله کشوری این دوره از مسابقات ۲۸ تا ۳۰ آذر ماه با حضور ۱۲ تیم راه یافته و برگزار می‌شود.