سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) – وحدت حوزه و دانشگاه با هدایت سکان‌داران اصلی می‌تواند زمینه ساز جنبش نرم‌افزاری علمی و دینی در دانشگاه‌ها باشد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی اصغر پیوندی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در همایش وحدت حوزه و دانشگاه که به همت دفاتر نهاد رهبری سه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، شهید بهشتی، و علوم بهزیستی و توان‌بخشی برگزار شد، افزود: اینکه چرا بحث حوزه و دانشگاه پیش‌نرفته و نتوانسته‌ایم به سخنان بنیان‌گذاران طرح جامه عمل بپوشانیم بحثی جدی است و بیانگر این است که باید از حوزه تعریف خارج شده و به سمت عملیاتی شدن گام برداریم.
پیوندی گفت: حواشی در پرداختن به مسائل سیاسی پیش می‌آید اما بحث وحدت حوزه و دانشگاه بر اساس تعالیم اسلامی که به نفی سکولاریسم می‌انجامد باید به طور جدی دستور کار همگان باشد.
وی خاطر نشان کرد: دو قشر متفکر حوزه و دانشگاه که به عنوان سکان‌داران اصلی علم و دین هستند باید در رسیدن به اهداف مشترک هم‌افزایی ایجاد کنند و در برخی از زمینه‌ها باز نگری داشته باشند.
وی عملیاتی نمودن مطالبات امام خمینی ره و مقام معظم رهبری را امری ضروری دانست و افزود: تشکیل دبیرخانه دائمی در مقیاس دانشگاه‌های شهید بهشتی و علوم بهزیستی و توان‌بخشی و نشست‌های علمی و تخصصی برای رسیدن به برخی از اهداف حوزه و دانشگاه گامی در جهت جنبش نرم‌افزاری علمی دینی است و ما خواستار اهتمام نخبگان حوزه و دانشگاه برای رسیدن به این مهم هستیم.