سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیرعلوم گفت: رشد ۳ درصدی دیپلماسی در دو سال اخیر را داشته‌ایم که امیدواریم در دوران پسا تحریم با افزایش روبرو شویم.
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات  و فناوری امروز در هفدهمین جشنواره جوان خوارزمی که در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد با اعلام خبر فوق افزود: در گذشته سهم‌مان از دانشمندان برتر جهان حدود ۱ درصد بود که امروز می‌توانم اعلام کنم تعداد اساتید و دانشمندان ما در عرصه بین المللی به ۲۰۰ نفر رسیده است. 
وزیرعلوم  گفت: رشد ۳ درصدی دیپلماسی در دو سال اخیر را داشته‌ایم که امیدواریم در دوران پسا تحریم با افزایش روبرو شویم.
دکتر فرهادی خبر خوشی هم برای مخترعین در این جشنواره داد که در این دوره از خرید محصولات خارجی که مشابه داخلی دارند ممنوع اعلام شده که همین امر باعث می شود تولید در شرکتهای دانش‌بنیان شکوفا شود. 
وزیر علوم گفت: پارکهای تخصصی علم و فناوری در حال شکل‌گیری هستند که متقاضیان خصوصی برای احداث پارکهای علم و فناوری رشد قابل توجهی داشته است. 
وی اشاره‌ای هم به گردش مالی شرکت‌های دانش‌بنیان کرد و افزود: پارکهای علم و فناوری در کشور طی دو سال گذشته بیش از ۸۰ میلیون دلار صادرات و بیش از هزار میلیارد ریال گردش مالی داشته‌اند.
دکتر فرهادی در ادامه خاطر نشان کرد: ۶۰۰ شرکت دانش‌بنیان در پارکهای علم و فناوری فعالیت می‌کنند که امیدواریم در آینده با رشد شرکت‌های دانش‌بنیان مواجه شویم. 
وزیر علوم گفت: تلاشمان را می‌کنیم که در هر استان حداقل یک شرکت دانش‌بنیان وجود داشته باشد که صندوق توسعه و حمایت با دادن کمک‌های بلاعوض و وام‌های با درصد پایین در جهت تولید علم گام مهمی بردارند.
اینجا