سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیر علوم تحقیقات و فن‌آوری از ثبت بیش از ۱۴۰ اختراع در سال جاری خبر داد
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فن‌آوری در مراسم نمادین هفته پژوهش در جمع خبرنگاران در خصوص طرح‌های پژوهشی برتر گفت: از روز اول هفته پژوهش که ۳۱ طرح برتر از مقطع ابتدایی تا پایه دبیرستان انتخاب شد، ارتباط بین آموزش و پرورش با ۵۰۰ پژوهش‌سرا و ۱۳۸ مرکز رشد در جهت تبدیل طرح‌های پژوهشی دانش‌آموزان به محصول برقرار شده است.
وی در ادامه در خصوص مشکلات و چالش‌های عمده در این مسیر عنوان کرد: از مشکلات و چالش‌های عمده ما اعتبارات و پژوهش است که قرار است در برنامه ششم افزایش یابد و به یک درصد درآمد ناخالص ملی برسد و تا پایان برنامه ششم به سه درصد و در سند چشم انداز نیز به ۴ درصد تولید ناخالص ملی برسد. مسئله دیگر فرهنگ پژوهشی است که نیاز به باور همگانی تکمیل و تقویت زیرساخت‌ها و در نتیجه عزم جدی دولت در این برنامه دارد.
وی در ادامه گفت: در پژوهش‌سراها دانش‌آموزانی که طرح پژوهشی داشتند با مراکز رشد ارتباط داشته و سپس با بیش از ۳۸ پارک علم و فن‌آوری با مشارکت‌ها و همکاری‌ها تبدیل به یک محصول می‌گردد. در سال گذشته ۳۰۰ ثبت اختراع داشتیم و در سال جاری نیز تاکنون بیش از ۱۴۰ ثبت صورت گرفته است که باید توسعه یابد.
امضای‌ تفاهم‌نامه آموزش و پرورش با معاونت علمی رییس جمهور
دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش در خصوص همکاری‌های بیشتر بین پژوهش‌سراها و مراکز رشد پارک‌های علم و فن‌آوری و آموزش و پرورش تأکید کرد: عمدتاً از مراکز رشد و پارک‌های علم و فن‌آوری در رابطه با پژوهش‌های دانش‌آموزی استفاده می‌کنیم تا بتوانیم با کمک این دو واحد پژوهشی همکاری‌های بیشتری در زمینه پژوهش‌های دانش‌آموزی داشته باشیم.
وی افزود: ثبت اختراعات در حوزه کاری وزارت علوم و معاونت علمی ریاست جمهوری است که در این زمینه ما تفاهم‌نامه‌ای با معاونت علمی رییس جمهور امضا کرده‌ایم.