سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای از جذب ۷۰ درصد دانشجویان فارغ‌التحصیل این دانشگاه به بازار کار و درخواست بودجه ۵۰ میلیارد تومانی برای نوسازی خبر داد.
شفیعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در گفتگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای یک دانشگاه تقاضا محور است که بیش از ۷۰ درصد دانشجویانش جذب بازار کار می‌شوند، آزمایشگاه‌ها و تجهیزات این دانشگاه قدیمی است اگر چه همچنان بهره وری از آن‌ها بالا می‌باشد، چون دستگاه‌های مستقر در این مرکز از آلمان و ایتالیا و در آن زمان وارد شده است اما حال زمان بازسازی تجهیزات است و باید برای فناوری های جدید مثل نانو ، هسته‌ای و . . . که در گذشته نبوده و امروزه جایگاه خوبی را در کشورمان پیدا کرده، تکنسین طراحی کنیم. 
وی افزود: ما بعنوان تنها دانشگاه دولتی تقاضا محور توجه خاص به صنعت داریم و هر چند که ساختار اداری‌ ما از آموزش و پرورش به مرور تغییر پیدا کرده اما مهارت‌ محوری و توجهمان به صنعت از بین نرفته است.
 
شفیعی با اشاره به بودجه مورد نیاز برای دانشگاه فنی و حرفه‌ای تصریح کرد: برای نوسازی و تکمیل و تجهیزات خود حداقل به ۵۰ میلیارد تومان بودجه احتیاج داریم، چرا که با بودجه‌های معمولی مسلح شدن به فناوری‌های روز و توانمند سازی اساتید و . . . انجام شدنی نیست و خواستار کمک از جانب سازمان مدیریت و نهادهای دیگر هستیم، علاوه بر کمک‌های نهادها و خیرین از طریق درآمدزایی و اختصاصی در حال اقدام می باشیم و آنچه که مسلم است دانشگاه‌ها به تدریج باید روی پای خودشان بایستند و به معنای واقعی از اقتصاد دانش‌بنیان استفاده کنند. 
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای بعنوان یک دانشگاه نسل سوم کارآفرین بارها خدمت مسئولین عالی مطرح کرده که این دانشگاه می تواند در جهت رفع بیکاری جوانان گام‌های بزرگی را بردارد و اگر کارشناسی پیوسته فنی و حرفه‌ای راه‌اندازی گردد، جز ۷۰ درصد فارغ‌التحصیلان کاردانی بقیه هم جذب بازار خواهند شد و این اتفاق خوبی خواهد بود. در کشور ما هرم نیروی انسانی تبدیل به استوانه نیروی انسانی شده یعنی جوانان فقط دنبال مدرک بالاتر هستند.