سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) – در دو سال اخیر علاوه بر افزایش تعداد مقالات پژوهشئ دانشگاه خوارزمی،بودجه پژهشی این دانشگاه نیز رشد ۱۲۰ درصدی داشته است.
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید حسین سراج زاده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خوارزمی در نشست خبری به مناسبت بزرگداشت هفته پژوهش با ابراز خوشحالی از روند رو به رشد فعالیت‌های پژوهشی در دانشگاه خوارزمی اعلام کرد: تعداد مقالات علمی پژوهشی از ۳۸۱ عدد در سال ۹۲ به ۶۶۱ مقاله در سال ۹۳ رسیده است همچنین امسال تا آبان ماه این عدد به ۴۰۲ رسیده است. اگر این روند ادامه داشته باشد می توان گفت در دو سال گذشته تعداد مقالات پژوهشی دانشگاه بین ۷۵ تا ۸۰ درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: میزان مقالات isi در سال ۹۲ ،۲۰۷ lمقاله بوده که به ۲۹۲ عدد در سال ۹۳ رسیده است. امسال تا پایان آبان ماه تعداد مقالات آی اس آی  202 مورد بوده است. رشد مقالات آی اس آی در سال ۹۲ به ۹۳ چهل و یک درصد و ۹۳ به ۹۴ بیست درصد بوده است.
سراج زاده در خصوص بودجه‌ی طرح های پژوهشی عنوان کرد: منبع طرح های پژوهشی در سال ۹۳ نسبت به ۹۲ بیست و هفت درصد رشد داشته است یعنی این بودجه از شش میلیارد ریال به هشت میلیار ریال رسیده است همچنین میزان بودجه‌ی طرح های پژوهشی تا پایان آبان ماه سال جاری ۱۷/۵ میلیارد ریال بوده است بدین ترتیب میزان بودجه با رشد بیش از دو برابر جهش قابل توجهی داشته است این دستاورد ها حاصل فضای تاکیدی دانشگاه بر پژوهش بوده است.
وی در خصوص مشوق های تدارک دیده شده برای انجام فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی عنوان کرد: دو برابر شدن میزان اعتبار پژوهشی نسبت به سال گذشته از جمله این مشوق ها محسوب می‌شود. بخش ارتباط با صنعت و سایر حوزه‌های دیگر جامعه را با برنامه ریزی های جدی دنبال می کنیم.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خوارزمی افزود: از جمله این برنامه‌ها می توان به کنفرانس گفتگو در علوم انسانی و کنفرانس تعامل صنعت و دانشگاه  اشاره کرد.
وی در پایان مطرح کرد: حمیدرضا جمالی عضو هیات علمی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی در لیست یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفته است.
شایان ذکر است که وی تنها فرد ایرانی است که در این گروه قرار گرفته است.
اینجا