سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون اداری و مالی وزارت علوم گفت: برای بودجه سال ۹۵ پیشنهاد افزایش صددرصدی بودجه پارکها و مراکز رشد در نظر گرفته شده است.
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدحسین امید امروز در گردهمایی معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها و مراکز رشد در سالن اجلاس، گفت: برای سال ۹۵ رشد اعتباری خوبی برای پارکها و موسسات پژوهشی دیده شده است.
وی با اشاره به فعالیت‌های خیرین در حوزه آموزش عالی نیز گفت: در تمامی دانشگاه‌های بزرگ کشور بنیاد خیرین راه‌اندازی شده است و در حال ایجاد بنیادهای خیرین در پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد هستیم.
معاون اداری و مالی وزارت علوم تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۴۰۰ نفر از خیرین و واقفین کشور در حوزه آموزش عالی و علم و فناوری فعالیت می‌کنند.
وی اضافه کرد: طی دو سال گذشته ۲۵۰ هزار مترمربع پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام دانشگاه‌ها توسط کمک‌های خیرین به اتمام رسیده است و ۱۵۰ هزار مترمربع پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام نیز از سوی خیرین در حال تکمیل شدن است.
امید تصریح کرد: کمک‌های خیرین در حوزه آموزش عالی تنها به مباحث آموزشی و پروژه‌های عمرانی ختم نمی‌شود، بلکه آنها در حوزه نشریات الکترونیکی تجهیزات آزمایشگاهی، نوسازی و تکمیل آزمایشگاه‌ها نیز کمک می‌کنند.
معاون اداری و مالی وزارت علوم تاکید کرد: با توجه به پیشنهادهای مربوط به بودجه سال ۹۵، امیدواریم بتوانیم در زمینه تجهیز و تکمیل آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها برنامه‌های جدیدی ارائه دهیم که جزئیات این برنامه‌ها پس از تصویب لایحه بودجه اعلام خواهد شد.