سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از ارائه ۸۳۵ دوره تحقیقات پسا دکتری به مراکز وابسته به وزارت علوم و تحقیقات در سال جاری خبر داد.

نصرت‌اله ضرغام رئیس صندوق حمایت از فن‌آوری در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: خدمات متنوعی را به مراکز وابسته به وزارت علوم و تحقیقات ارائه کرده‌ایم که از جمله می‌توان به ارائه ۸۳۵ دوره تحقیقات پسا دکتری به مراکز وابسته به وزارت علوم و تحقیقات و فناوری اشاره کرد.
وی در ادامه افزود: همچنین در سال ۲۰۱۴ بیشترین حمایت‌ها را از بخش پژوهش داشته‌ایم که این حمایت‌ها در سال جاری گسترش یافته است.
ضرغام بیان کرد: مراکز علمی باید از روند اکوسیستمی خارج شوند که تغییر این روند در بخش کارآفرینی می‌تواند مؤثر و مهم باشد. همچنین ۷۰ درصد از فعالیت‌های بنیاد ملی علم ایران هم راستا و همسو با بنیاد ملی سایر کشورها بوده است.
رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با اشاره به دیگر فعالیت‌های این صندوق خاطرنشان کرد: ایجاد مرکز نوآوری یکی از فعالیت‌های مورد نظر در سال جاری است که البته در حال حاضر مراکز رشد در سایر کشورها در حال فعالیت است.
وی تأکید کرد: از مجموعه بودجه و منابع صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور به ازای هر دانشجو ۸ درصد در هزینه‌های جاری صرف می‌شود.
ضرغام در زمینه ظرفیت‌های علمی کشور عنوان کرد: وجود ۷۲ هزار هیئت علمی در دانشگاه‌ها نمونه‌ای از ظرفیت‌ علمی کشور است.
وی در پایان افزود: وجود بانک داوران و اطلاعات در کشور یکی دیگر از برنامه‌های این صندوق در سال جاری خواهد بود.