سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) – چهارمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی به همت دانشگاه علوم پزشکی ایران ، از دوم دی ماه به مدت سه روز در مرکز همایش های رازی این دانشگاه برگزار می شود.
محمدتقی جغتایی رییس کنگره سالانه علوم اعصاب پایه و بالینی در گفتگو باخبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان افزود: ۸۰۰مقاله از میان مقالات رسیده به دبیرخانه کنگره ، انتخاب شده است تا بصورت سخنرانی و به شکل پوستر، به متخصصان و کارشناسان شرکت کننده ارائه بشوند.
رییس انجمن علوم اعصاب ایران اظهارداشت : مقالات در دو سطح کلی  پایه و بالینی   از صبح تا عصر در هفت سالن مرکز همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران ارائه خواهند شد.
وی افزود: اساتید و متخصصان ایرانی و خارجی شرکت کننده ، در حوزه  سلولهای بنیادی عصبی ، به چگونگی استفاده از سلولهای بنیادی در درمان بیماریهایی مانند سکته مغزی ، ام اس ، پارکینسون و فلج مغزی ، می پردازند.
رییس انجمن علوم اعصاب ایران  ادامه داد: مبانی پایه و بالینی بیماری صرع ، در حوزه صرع ، اختلالات تکاملی  با تاکید بر بیماری اوتیسم ، چگونگی تشکیل فرآیند ذهن در حوزه  فلسفه ذهن چگونگی شکل گیری زبان و گفتار در کودکان و اختلالات مربوط به آن ، در حوزه  عصب زبان شناسی  و استفاده از کارکردهای عصبی در توانبخشی و انعطاف پذیری مغز ، در حوزه  توانبخشی عصبی  مورد بحث و بررسی قر ار می گیرند.
جغتایی ،  سلولهای بنیادی عصبی ، صرع ، اختلالات تکاملی ، نقشه برداری مغز ،  رشد و تکامل کودکان ، فلسفه ذهن ، علوم اعصاب شناختی ، عصب زبان شناسی ، و توانبخشی عصبی  را از جمله حوزه های فعالیت این کنگره معرفی کرد.