1450598707418_19324.png

سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی دانشگاه بجنورد گفت: جشنواره و نمایشگاه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پاک فردا ۳۰ آذر ماه سال جاری در این دانشگاه برگزار می‌شود.

دکتر جواد هراتی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان‌شمالی،اظهار کرد: حدود ۲۰۰ مقاله از دانشگاه‌های شرق کشور شامل سمنان،گلستان،مازندران و استان های خراسان جنوبی،رضوی و شمالی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

هراتی افزود: با توجه به اتمام داوری ها بر روی آثار رسیده توسط اعضای هیات علمی دانشگاه بجنورد ،در هر محور از سه نفر برگزیده تقدیر خواهد شد.

وی با اشاره به حضور مهمانانی از وزارت علوم و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در این جشنواره، گفت: برگزاری این جشنواره در راستای انعقاد تفاهم نامه ای بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزات علوم تحقیقات و فناوری است.

هراتی با اشاره به برگزاری این جشنواره به صورت منطقه ای افزود: امسال این جشنواره به میزبانی دانشگاه بجنورد و با مشارکت دانشگاه های شرق کشور همانند خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گلستان، مازندران و سمنان برگزار می شود.

وی عنوان کرد: علاقمندان می توانستند آثار خود را با موضوع پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و روان گردان ها در قالب وبلاگ نویسی، طراحی پوستر، کارکاتور، شعر، مقاله عکس، فیلم، پایان نامه و داستان به دبیر خانه جشنواره ارسال کنند.

هراتی خاطرنشان کرد: سبک زندگی مطلوب دانشجوی سالم و به دور از مواد مخدر و روان گردان‌ها، نقش توانمندسازی فرهنگی و اجتماعی دانشجویان در کاهش میزان ابتلا به اعتیاد، بررسی نقش رسانه‌های مدرن و دنیای مجازی و تبعات و اثرات آن در کاهش تقاضا، نقش و جایگاه تفکرات و اندیشه‌های انحرافی و نحله­‌های جعلی در میزان ابتلای به مواد مخدر از محورهای این جشنواره است.

وی از دیگر محورهای این جشنواره به جایگاه خانواده، دوستان و همسالان دانشجو در گرایش به سوء مصرف مواد مخدر و روان گردان‌ها، اهمیت مدیریت محیط های خوابگاهی و نقش آن در پیشگیری و کاهش تقاضا، ارتباط افت تحصیلی و اختلالات رفتاری و روانی با سوء مصرف مواد مخدر به ویژه روان گردان‌ها، گسترش اعتیاد به اینترنت، چالش‌ها و فرصت‌ها اشاره کرد.