1417953913566_555.jpg

سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه تبریز گفت: آینده روشن و پیشرفت همه جانبه کشور در گرو هماهنگی بین حوزه و دانشگاه است و استکبار جهانی به این موضوع واقف است و به همین دلیل همواره در تلاش است تا بین حوزه و دانشگاه شکاف ایجاد کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، دکتر محمدرضا پورمحمدی در دیدار اساتید حوزه و دانشگاه با آیت‌الله مجتهدشبستری، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در نظام گذشته بین حوزه و دانشگاه به ویژه ارکانی که می‌توانستند موثر واقع شوند تفرقه ایجاد شده بود، افزود: هرچه در این زمینه توفیقی حاصل شده است به برکت انقلاب اسلامی می‌باشد.

وی، اظهار کرد: ما در تلاش هستیم که فرهنگ حوزه در دانشگاه تسری پیدا کند که خوشبختانه این امر اتفاق افتاده است.

پورمحمدی با بیان اینکه در حال حاضر از ۲۹ دانشکده و مرکز تحقیقات دانشگاه تبریز ۶ دانشکده و ۶ مرکز تحقیقاتی در زمینه علوم انسانی فعالیت می‌کنند تاکید کرد: تلاش می‌کنیم خسران و غفلتی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشت را جبران نماییم.

رئیس دانشگاه تبریز همچنین به فعالیت حوزه دانشجویی شهید بهشتی در این دانشگاه نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۱۶۰ نفر از دانشجویان در این حوزه مشغول تحصیل هستند.

وی با بیان اهمیت وحدت بین حوزه و دانشگاه می‌گوید: ما راهمان مشترک است چون دشمنان مشترک داریم و در زمانی قرار گرفته‌ایم که دشمنان در حال ایجاد تفرقه هستند که در این زمینه نیاز به تلاش و همت زیادی است.

به گفته پورمحمدی وحدت حوزه و دانشگاه یکی از راه‌های مبارزه با استکبار و طاغوت جهانی است و این دو قشر همواره باید به صورت همسو اهداف مشترک خود را دنبال کنند.