33-467.jpg

سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور وحدت حوزه و دانشگاه را همان وحدت در هدف و حرکت به سمت ایجاد یک جامعه‌ اسلامی پیشرفته، مستقل و عاری از هرگونه ظلم و استبداد دانست.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه چهارمحال و بختیاری – حجت الاسلام اسماعیل پوررضا در همایش «وحدت حوزه و دانشگاه» هدف اصلی وحدت حوزه و دانشگاه را برقراری پیوند حقیقی و استفاده صحیح از ظرفیت‌های معنوی و مادی این دو مجموعه اثرگذار دانست و تأکید کرد: هدف اصلی حوزه و دانشگاه تبلیغ و نشر پیام الهی و ابلاغ حقیقت و در نهایت تربیت انسان به معنای واقعی کلمه است.

وی با اشاره به این که وحدت حوزه و دانشگاه وارد مرحله‌ جدیدی شده است، گفت: قبل از انقلاب طاغوت، رژیم پهلوی تلاش بسیاری کرد که بین عالمان دینی و جامعه دانشگاهی فاصله و شکاف ایجاد کند اما با شکل‌گیری انقلاب و روی کار آمدن نظام اسلامی نه تنها این شکاف‌ها و سوءتفاهم‌ها برطرف شد بلکه امروز شاهد هستم دانشگاه و حوزه همگام و هم‌قدم با هم برای پیش برد اهداف انقلاب و نظام تلاش می‌کنند.

مدیر امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور استمرار و تقویت وحدت حوزه و دانشگاه را یک ضرورت و مسئله بسیار جدی امروز دانست و تاکیدکرد: در شرایطی که امروز تمام دنیا متوجه تعارض و دوگانگی در علوم غربی شده است، تنها علوم نشأت گرفته از اسلام، قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) می‌تواند جهان تشنه به علوم ناب را سیراب کند.

پوررضا آشناکردن جهان با علوم ناب اسلامی را یکی از رسالت‌های مهم حوزه و دانشگاه دانست و گفت: حوزه و دانشگاه است که می‌تواند با وحدت قولی و عملی خود علوم ناب اسلامی نشأت گرفته از قرآن و اهل بیت(ع) را به جهانیان معرفی کند و هویت بخش به انسان‌ها باشد.

وی گفت: تنها راه رهایی بشر از ظلم به خود و ظلم به دیگران چیزی جز آمیخته و توأم‌کردن علم و دانش به قرآن و اهل بیت(ع) نیست که این نعمت و ثروت ارزشمند نیز امروز در اختیار حوزه و دانشگاه ما قرار گرفته است.

پوررضا وحدت حوزه و دانشگاه را همان وحدت در هدف و حرکت به سمت ایجاد یک جامعه‌ اسلامی پیشرفته، مستقل و عاری از هرگونه ظلم و استبداد دانست.

مدیر امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: منشأ همه‌ علوم و دانش‌ها خداوند متعال است و هر کس علم را در مسیر الهی به کار نگیرد قطعا به بشریت ضرر و آسیب جدی خواهد رساند.