1449643025438_CT6A6058.jpg

سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دومین روز مرحله کشوری چهارمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان، امروز یکشنبه، ۲۹ آذرماه برگزار شد و تیم های فینالیست مشخص شدند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، در مسابقات برگزار شده روز دوم، شش تیم به رقابت با یکدیگر پرداختند، که در مناظره نخست، تیم دانشگاه اصفهان به عنوان مخالف و تیم پردیس الزهرا(س) با عنوان موافق در مورد گزاره “در مشاغلی چون معلمی دینداری و تعهد بر تخصص ارجحیت دارد” مناظره کردند. دانشگاه اصفهان ۴۷۶ و پردیس الزهرا(س) ۴۲۱ امتیاز کسب کرد و تیم دانشگاه اصفهان به عنوان برنده به مرحله بعد راه پیدا کرد.

داوری این مناظره را دکتر شکوه نوابی‌نژاد، دکتر محمد‌حسن ضیایی‌فرد و دکتر سید‌جواد میری به عهده داشتند.

مسابقه دیگر این مرحله بین تیم «اتاق آسمان» از دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین به عنوان مخالف و تیم«عبارت» به عنوان موافقِ گزاره “وضعیت نابسامان اقتصادی دلیل اصلی افزایش انحرافات اجتماعی است” برگزار شد، که تیم مخالف گزاره ۴۵۵ و تیم موافق ۴۵۱ امتیاز کسب کردند. با این نتیجه، تیم «اتاق آسمان» به مرحله بعدی راه پیدا کرد.

داوری این مناظره نیز بر عهده دکتر نوابی نژاد، دکتر ضیایی فرد و دکتر پاکتچی، بود.

جیم – فراست

گزاره «روابط سیاسی و حزب گرایی در تضاد با اخلاق مداری است» عنوان مناظره مسابقه سوم بود که این مسابقه میان گروه «جیم» متشکل از دانشگاه‌های تهران و امام صادق(ع) به عنوان موافق و گروه «فراست» از دانشگاه تهران به عنوان مخالف برگزار شد. مناظره این دو گروه توسط دکتر سیدجواد میری، دکتر عبدالکریمی و دکتر صفاری‌نیا داوری می‌شد.

در پایان این مناظره گروه جیم ۴۹۵ امتیاز و گروه فراست ۴۷۸ امتیاز کسب کردند. بر این اساس نتیجه کسب شده گروه جیم به مرحله بعدی راه پیدا کرد.

در پایان این مرحله از مسابقات، تیم«فراست» از دانشگاه تهران نیز با کسب ۴۷۸ امتیاز به عنوان تیم برتر از میان بازندگان به جمع تیم های راه یافته به نیمه نهایی پیوست.

دو گروه اصفهان و فراست در مرحله نیمه نهایی در مورد گزاره “روابط پیش از ازدواج به انتخاب همسر مناسب در مسیر آینده لطمه می زند” با هم مناظره کردند که گروه فراست به عنوان مخالف گزاره و اصفهان به عنوان موافق صحبت کردند.

در پایان فراست توانست با کسب ۵۰۷ امتیاز پیروز شود و به فینال برسد. دانشگاه اصفهان با ۴۹۳ امتیاز باید در رده بندی شرکت کند.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسرو پناه، دبیر هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی نقد و مناظره، دکتر مهدی فیض، عضو شورای علمی مسابقات مناظره و سعید پور علی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی از مهمانان این مناظره بودند.

دکتر عبدالکریمی دکتر ضیایی فرد و خانم دکتر افراشی داوری این مناظره را به عهده داشتند.

در دیگر مناظره امروز تیم‌های اتاق آسمان و جیم به مناظره با هم پرداختند تا دیگر فینالیست دوره چهارم مشخص شود.

گزاره‌ای که این دو تیم در مورد آن مناظره کردند “نیاز اصلی دانش بنیان کشور در جلوگیری از رشد دانشگاه های آموزش محور و تسریع در توسعه دانشگاه های پژوهش محور است” بود.

داوری این مناظره را دکتر یونس شکرخواه، دکتر هادی خانیکی و دکتر بیژن عبدالکریمی بودند.

تیم جیم توانست با کسب ۵۷۰ امتیاز از هیئت داوران به فینال برسد. اتاق آسمان نیز ۴۵۳ امتیاز کسب کرد.

مناظره‌های رده بندی فردا از ساعت ۱۱ تا ۱۲ برگزار می‌شود. همچنین از ساعت ۱۴ تا ۱۷ فینال و مراسم اختتامیه برگزار می شود.