fhosce92524-(24).jpg

سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از جذب پرستار، بهیار، تکنسین اتاق عمل و تکنسین هوش‌بری در واحدهای تابعه این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، دکتر ایرج نظری اظهار کرد: با پیگیری و رایزنی‌های صورت گرفته با وزارت بهداشت و در راستای اجرای کامل بسته ارتقا کیفیت هتلینگ بیمارستانی در طرح تحول نظام سلامت و خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به بیماران، در سال ۹۳ مجوز جذب ۱۲۰۰ نفر از نیروهای گروه پرستاری در واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از سوی وزارت بهداشت صادر شد.

وی ادامه داد: رشته‌هایی که در این مجوز ذکر شده‌اند شامل پرستار، بهیار، تکنسین اتاق عمل و تکنسین هوش‌بری هستند که در سال ۹۳ طی ۲ مرحله فراخوان، تعداد ۴۸۰ نفر جذب شدند. بیشتر این تعداد، افرادی بودند که به صورت قراردادی در دانشگاه مشغول به فعالیت بودند و نیاز کادر درمان در واحدهای تابعه دانشگاه مرتفع نشد.

نظری تصریح کرد: با توجه به نیاز واحدهای درمانی تابعه دانشگاه به رشته‌های نامبرده، این امکان برای افرادی که دارای مدرک دانشگاهی مرتبط و شرایط جذب هستند، فراهم است تا با مراجعه به معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه مدارک لازم را ارائه دهند و بعد از تایید و طی شدن مراحل قانونی در مراکز درمانی دانشگاه شروع به کار کنند.

وی افزود: در حال حاضر اولویت جذب در اهواز به ترتیب با بیمارستان‌های ابوذر، امام خمینی(ره)، گلستان و طالقانی است و در شهرستان‌ها نیز اولویت با بیمارستان سینا شهرستان کارون و بیمارستان مادر رامهرمز است ولی امکان جذب نیروی مورد نظر برای تمامی شهرهایی که دارای بیمارستان هستند، وجود دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در شهرستان مسجدسلیمان نیز با توجه به راه‌اندازی بیمارستان جدید، مجوز جذب نیرو نیز برای این بیمارستان به صورت اختصاصی گرفته شده که اقدامات لازم برای جذب افراد مورد نظر انجام شده است و در چند روز آینده فعالیت خود را آغاز می‌کنند. با اشتغال این افراد مشکل کمبود نیروی درمانی در این شهرستان تا حدود بسیار زیادی مرتفع می‌شود.

وی اظهار کرد: همچنین در زمینه نیروهای پشتیبانی مانند کمک بهیار، بیماربر و خدماتی نیز کمبودهایی وجود دارد که فعلا مجوزی برای جذب آنها برای دانشگاه صادر نشده و در صورت اخذ مجوز، اقدامات لازم برای جذب افراد در شغل‌های مذکور نیز انجام خواهد شد.