1450014017383_kugui.jpg

سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: وظیفه حوزه و دانشگاه تحول در حوزه علوم انسانی و اسلامی است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، سعید محمدزاده در نشست علمی مدرسین بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی لرستان که با موضوع تبیین اندیشه‎های شهید مفتح و بررسی راهکارهای افزایش جمعیت در خرم‎آباد برگزار شد، افزود: وظیفه حوزه و دانشگاه تحول در حوزه علوم انسانی و اسلامی است و البته دغدغه رهبر انقلاب نیز این است که حوزه و دانشگاه در این مسیر حرکت کنند.

وی با بیان اینکه حوزه و دانشگاه در مسیر تحول در علوم انسانی و اسلامی قرار گرفته‎اند؛ اما تا رسیدن به نقطه آرمانی فاصله وجود دارد، اظهار کرد: حوزه و دانشگاه باید نسبت به اخلاق پایبند باشد؛ چراکه اگر تحولی در بین علمای بزرگ ایجاد شده به عل پایبندی آنها به اخلاق بوده است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان با اشاره به اینکه عالم با اخلاق می‎تواند با تولید علم نافع در جامعه تحول ایجاد کند، تصریح کرد: خط مشترک حوزه و دانشگاه باید خداوند باشد و در واقع اگر این دو در مسیر الهی حرکت کنند این جهان بینی مشترک می‎تواند موجب تقویت وحدت بین آنها شود.

محمدزاده اضافه کرد: ضرورت دارد که دانشگاه‎ها ضمن تقویت روحیه خودباوری در مسیر خشکاندن ریشه‎های وابستگی کشور به غرب تلاش کنند و از طرفی ضرورت دارد که حوزه‎های علمیه با بهره‎گیری از شیوه‎های جدید به گسترش علوم دینی کمک کنند.