بهبهانی سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) – اصفهان – معاون آموزش و پژوهشی حوزه‌های علمیه استان اصفهان گفت: همایش بزرگداشت آیت‌العظمی سید علی بهبهانی همزمان با هفته پژوهش در اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر،‌حجت‌الاسلام محسن جلالی شامگاه دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تبریک آغاز امامت امام عصر (عج) و تبریک هفته پژوهش بااشاره به برگزاری همایش حاج آقا فقیه ایمانی در هفته پژوهش در سال گذشته توسط مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان اصفهان اظهار داشت: در سال جاری نیز همایش بزرگداشت آیت‌الله العظمی سید علی بهبهانی در این هفته در اصفهان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دلایل برگزاری همایش آیت‌الله بهبهانی در اصفهان به دلیل حضور مستمر وی طی ۱۰ سال متوالی در حوزه علمیه اصفهان بوده است، افزود: این استاد و پژوهشگر برجسته ۱۰ سال پایانی عمر خود را برای تدریس و در فصل تابستان در حوزه علمیه اصفهان مشغول به فعالیت بوده است.

دبیر همایش بزرگداشت آیت‌الله العظمی سید علی بهبهانی در ادامه با اشاره به اینکه شناساندن چهره‌های پژوهشگر و محققین در عرصه حوزه و دانشگاه خدمت بزرگی به جوانان تازه وارد در این عرصه است، ابراز داشت: باید توجه داشت که علم و تحقیق کلید قطعی حل مشکلات است و باید فضای تحقیق و پژوهش در جامعه ایجاد شود.

وی با بیان اینکه ابتکار و نوآوری در همه عرصه‌ها و به ویژه علوم دینی برکات زیادی را برای جامعه خواهد داشت،‌افزود: از این رو گردآوری و چاپ مجدد کتاب‌های بزرگان علوم دینی امری اساسی است و باید مورد توجه در همه عرصه‌ها قرار گیرد.

حجت‌الاسلام جلالی در ادامه با اشاره به اینکه این همایش در دوم دی ماه در اصفهان برگزار می‌شود،‌اضافه کرد: در این همایش از کتاب روایت اسناد ساواک به روایت آیت‌الله بهبهانی نیز رونمایی خواهد شد.