سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: ثبت‌نام دانشگاهیان برای اعزام به عتبات از فردا اول دی‌ماه در سایت ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان آغاز می‌شود.
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت‌السلام و المسلمین سید محمدرضا فقیهی در نشست خبری صبح امروز ثبت نام عتبات دانشگاهیان، از افزایش کاروان‌های اعزامی به عتبات و همچنین شرایط جدید برای دختران مجرد خبر داد.
رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهی چهاردهمین دوره اعزام دانشجویان به عتبات را به این صورت معرفی کرد. ثبت نام در دوره گذشته از ۱۹ مرداد شروع و تا پایان آبان ادامه پیدا کرد. ۸۰۰ هزار از دانشجویان ، استاتید و کارمندان در این دوره اعزام شدند. که ۱۸۹ کاروان داشتیم و ارزیابی‌هایی که در این کاروان‌ها انجام شد ۴۱ درصد خانم و ۵۹ درصد آقایان ۶۰ درصد افراد شرکت‌کننده مجرد و ۴۰ درصد متأهل و همچنین از نظر تحصیلات ۶۱ درصد کارشناسی، ۲۱ درصد کارشناسی ارشد، ۷ درصد دکتری، ۸ درصد کاردانی، ۷۴ درصد برای اولین بار به  عتبات عازم شدند و ۲۶ درصد برای چندمین بار، ۹۱درصد در جلسات قبل از سفر حضور داشته‌اند ۷۹ درصد بسته‌های فرهنگی را دریافت کردند که بیش از یک سوم این افراد در مسابقات فرهنگی شرکت کردند. همایش‌ها و نشست‌هایی در بین‌الحرمین داشته‌ایم که در نجف اشرف و کربلا به صورت گروهی انجام شد.
حجت‌السلام و المسلمین سید محمدرضا فقیهی از شرایط جدید برای دختران مجرد در چهاردهمین اعزام دانشجو خبر داد و افزود: ثبت نام این دوره از یک دی ماه تا هفتم دی ماه ادامه خواهد داشت. و دانشجویان متأهل و مجرد به صورت گروهی و رؤسای دانشگاه‌ها و اساتید به صورت کاروان‌های جداگانه اعزام می‌شوند. در روز ولادت پیامبر اکرم (ص) در این دوره هزار کاروان اضافه می‌شود و ۱۱۵۰۰ نفر به عتبات اعزام می‌شوند. از ویژگی‌های کاروان دانشجویی این دوره می‌توان به ۱۵ مورد اشاره کرد. جوان بودن، همراهی روحانی با تمامی کاروان‌ها، حضور عوامل ستاد در کربلا و نجف، حضور و استقرار مداح در کربلا و نجف، قرائت دسته‌جمعی سرود در بین‌الحرمین ، تصویربرداری از برنامه‌های فرهنگی و جمعی، زیارت دوره‌ای ویژه‌ای نجف اشرف، مسابقات فرهنگی، ارائه وام یک میلیونی از بانک ملت با سود ۴ درصد با روند سپرده‌گذاری در این دوره سعی خواهد شد تسهیلات بهتری برای ارائه وام به دانشجویان عرضه شود.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر جلسات آموزش قبل از سفر همایش و ارسال بسته‌های فرهنگی قبل و بعد سفر را نیز خواهیم داشت.
وی خاطرنشان کرد: در سفر زمینی هزینه ۹۷۰ هزار تومان و هوایی یک میلیون و پانصد هزار تومان در هتل نزدیک نجف و کربلا خواهد بود. در این دوره دانشجویان دختر به صورت هوایی اعزام خواهند شد سفر هوایی ۷ روزه است و داشتن همراه برای دانشجویان دختر در این دوره اجرا نمی‌شود.