1436083847136_100809463902[1].jpg

سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) –  کارشناس فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری با اشاره به وجود چهار میلیون و ۶۰۰هزار دانشجو در دانشگاه ها گفت: ۲٫۶درصد از این تعداد مواد مخدر مصرف می کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، خلیلی در حاشیه برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه منطقه ای پاک که در محل دانشگاه بجنورد برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: این عدد، رقم بالایی است و باید با انجام فعالیت های فرهنگی این معضل را از بین ببریم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر تعداد دختران مصرف کننده مواد مخدر نیز در حال افزایش می باشد.

خلیلی با اشاره به اینکه پیش گیری یک امر مهم در حوزه مصرف مواد مخدر است، اظهار کرد: این امر در وزارت خانه بر عهده معاونت فرهنگی و اجتماعی می باشد و تاکنون در این راستا اقدامات مختلفی انجام شده است.

وی راه اندازی سایت پیش گیری نوین و توزیع نشریه پیش گیری نوین را از جمله اقداماتی بیان کرد که در حوزه پیش گیری مصرف مواد مخدر انجام شده است.

کارشناس فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری تاکید کرد: این وزارت خانه در تلاش است تا امر اجتماعی کردن مبارزه با مصرف مواد مخدر را با مشارکت خود دانشجویان انجام دهد.

وی در پاسخ به این سوال که تمایل دانشجویان معتاد برای ترک اعتیاد چگونه است، تصریح کرد: در دانشگاه ها، معتاد حرفه ای(همچون کارتن خواب) نداریم.