1450422718315_726724.jpg

سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه بجنورد گفت: افزایش شیب گرایش دانشجویان دختر به مواد مخدر جای تامل دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، دکتر احمد محقر در سومین جشنواره و نمایشگاه پاک که با رویکرد پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و روانگردان ها در دانشگاه ها در دانشگاه بجنورد برگزار شد، افزود: دانشگاه برای معضل بزرگی(سوء مصرف مواد مخدر) که گریبانگیر جامعه شده است می تواند ارائه راهکار دهد و از سوی دیگر دانشگاه به عنوان اجتماعی از جوانان خود می تواند در معرض آسیب باشد.

وی ادامه داد: امروزه کشورهای توسعه یافته برای پیش برد اهداف خود برنامه دارند و آموزش عالی نیز می تواند به عنوان مرکز تولید علم و فن آوری برنامه هایی در این باره ارائه دهد.

محقر اظهار کرد: جشنواره دانشگاه پاک با رویکرد کاهش تقاضای مصرف مواد مخدر و روان گردان ها انجام می شود.

وی بیان کرد: طی بررسی های به عمل آمده ۲٫۶درصد دانشجویان به نوعی گرفتار مواد مخدر هستند و از سوی دیگر افزایش شیب گرایش دانشجویان دختر به مواد مخدر صنعتی جای تامل دارد و این می تواند ناشی از عوارض مختلفی باشد.

به گفته این مقام مسئول افزایش تعداد دانشجویان دختر، بی انگیزگی و نگاه ناامیدانه، بی تحرکی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و عدم مدیریت زمان اوقات فراغت از علل بروز این مشکل است.

وی با بیان اینکه دانشگاه با ستاد مبارزه با مواد مخدر برنامه های مختلفی را در خصوص پیش گیری مصرف مواد مخدر برگزار کرده است، توضیح داد: گسترش فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی در قالب تشکل های دانشجویی همچون هلال احمر از جمله این اقدامات بوده است که علاوه بر توانمندسازی دانشجویان، گامی موثر در جهت مشارکت آنان در فعالیت ها خواهد بود.

به گفته رییس دانشگاه بجنورد تحقق دانشگاه کارآفرین از دیگر اهدافی است که با انجام این فعالیت ها به آن دست پیدا خواهیم کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: برگزاری این گونه جشنواره ها فرصت بسیار مناسبی برای تجمیع نظرات و ایده ها خواهد بود.

برچسب ها :