حوزه علمیه مشهد سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشهد- امام جمعه مشهد گفت: مردم دنیا می دانند که غرب با کشتن مردم مظلوم و بی دفاع در واقع اعلامیه ضعف و ناتوانی خود را صادر می کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر دوشنبه در تجمع علما، فضلا و طلاب حوزه های علمیه مشهد در مدرسه علمیه نواب در اعتراض به کشتار مسلمانان در نیجریه با بیان اینکه به زعم آمریکا و رژیم صهیونیستی شهادت رساندن شیعیان نیجریه نشان دادن چنگ و دندان گرگ صفتانه آن ها به دنیای اسلام است، گفت: مردم دنیا می دانند که غرب با کشتن مردم مظلوم و بی دفاع در واقع اعلامیه ضعف و ناتوانی خود را صادر می کند.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه در هر دوره تاریخی شیعیان و کشتار شیعیان به نحوی و در نقطه ای از عالم بوده و ادامه نیز خواهد داشت، تاکید کرد: قتل عام امروز شیعیان نیجریه مسئله تشیع را در دنیا برای بار دیگر مطرح کرد.

وی با تاکید بر اینکه استکبار جهانی با کشتار شیعیان بی دفاع در نقاط مختلف دنیا ثابت کرد که اگر توانایی داشته باشد به چه شکل با نظام اسلامی ایران برخورد خواهد کرد، افزود: روش مذاکره امروز تنها راه نفوذ دشمن به کشور ماست و در حال حاضر که توان مقابله نظامی ندارند از این روش برای از پای درآوردن نظام اسلامی ایران تلاش می کنند.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: خون مردم بی گناهی که در نیجریه به زمین ریخته می شود خون بیداری اسلامی است که زمینه ساز ظهور امام عصر(ع) خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه شکست به معنای شکست مادی پایان خط جهاد در راه خدا نیست، اظهار کرد: شهادت و شکست مادی در سیره اهل بیت(ع) به معنای پایان خط جهاد در راه خدا نیست در حالی که پیش از اسلام هر مبارزه ای که با شکست مواجه می شد به معنای پایان خط مجاهدت بود.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: راهبرد شهادت در راه خدا به این معناست که خون ریخته شده در راه پول، مقام، قدرت و ثروت هدررفته است اما اگر این خون در راه اهداف و آرمان های مکتب و اندیشه الهی ریخته شود بر همه سلاح های مادی دنیا پیروز می شود و به هدر نمی رود.

وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) در جریان انحراف خط ولایت و رهبری جهان اسلام آغازگر حرکت شهادت بود، گفت: شهادت در راه تحقق آرمان های مکتب اهل بیت(ع) نقطه آغاز یک حرکت پرخروش تر و کوبنده تر است.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه امام حسین(ع) در کربلا این راهبرد را که شهادت پایان و شکست جهاد نیست، افزود: جمله امام راحل(ره) مبنی بر اینکه محرم و صفر پیروزی خون بر شمشیر است نیز در واقع یک راهبرد برای جوامع اسلامی است.